Позитивна динаміка. Від березня у Калуші наростає перевиконання доходів бюджету

Таким чином за п’ять місяців року до бюджету Калуської громади надійшло близько 392,6 млн гривень доходів, не рахуючи близько 100 млн гривень залишку бюджетних коштів з минулого року. А витратили за цей період склали всього 314,1 млн гривень. 06 Червня, 2023, 13:00 Калуш Переглядів: 200 Ілюстроване фото. За п’ять місяців року до бюджету Калуської громади надійшло близько 392,6 млн гривень доходів Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

На офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили звіт про виконання бюджету громади у травні та за п’ять місяців 2023 року, інформують “Вікна”.

Станом на травень, доходи бюджету громади на 2023 рік заплановані у розмірі близько 846,5 млн гривень — 821 млн гривень до загального фонду (ця сума включає 189,7 млн гривень дотацій і субвенцій з державного та обласного бюджетів) та майже 25,5 млн гривень до спеціального фонду.

План доходів загального фонду на п’ять місяців року складає 346,8 млн гривень, а реально надійшло на 20,9 млн гривень більше — 367,7 млн гривень. Нагадаємо, за підсумками січня недовиконання дохідної частини загального фонду бюджету громади склало  9,2 млн гривень, далі ситуація вирівнялася, вже станом на кінець березня заплановані доходи перевиконали на 11 млн гривень, а на кінець квітня — на 14,6 млн гривень. Тобто впродовж трьох останніх місяців профіцит доходів загального фонду бюджету наростає.

У травні до загального фонду міського бюджету поступило майже 78,8 млн гривень. Це менше, ніж у лютому (понад 81 млн гривень), але більше ніж у березні (75 млн гривень) і квітні (72 млн гривень). Однак доходи другого місяця року не є показовими, оскільки тоді ТОВ «Карпатнафтохім» погасив близько 7,5 млн гривень заборгованості по платі за землю за листопад і грудень минулого року. Загалом саме суттєве перевиконання доходів від землі за перші п’ять місяців року є основною причиною перевиконання плану доходів до загального фонду бюджету громади в цілому. 

Так у перші п’ять  місяців до бюджету планували зібрати понад 168 млн гривень податку з доходів фізичних осіб, а зібрали на 2,2 млн гривень менше — близько 166 млн гривень.  Дефіцит доходів від ПДФО хоч і зберігається, проте у травні він зменшився приблизно на 1 млн гривень (на кінець квітня недовиконання доходів за цим податком становило 3,2 млн гривень). Зокрема у травні до бюджету надійшло понад 34,2 млн гривень ПДФО (у квітні — 32,5 млн гривень). За підсумками минулого року питома вага цього податку у доходах загального фонду бюджету громади становила 64%. 

До квітня не виконувалися доходи бюджету від єдиного податку, однак у квітні ситуація виправилася і за підсумком чотирьох місяців року заплановані доходи від єдиного податку перевиконали більш як на 400 тис. гривень. Станом на кінець травня перевиконання доходів бюджету від єдиного податку скоротилося  до понад 250 тис. гривень. У травні  до бюджету посупило понад 8 млн гривень єдиного податку (у квітні — 6,9 млн гривень).  

Натомість динаміка перевиконання доходів бюджету від акцизного податку є позитивною. Якщо станом на початок травня перевиконання запланованих доходів становило близько 200 тис. гривень, то вже станом на початок червня — 840 тис. гривень (за п’ять місяців року до бюджету надійшло 16,4 млн гривень акцизного податку при плані  15,6 млн гривень).  Також наростає перевиконання доходів від плати за землю — за перших п’ять місяців року планували отримати близько 37,9 млн гривень, а отримали на 19,6 млн гривень більше — майже 57,5 млн гривень. У тому числі близько 11,7 млн гривень у травні (у квітні — 10 млн гривень). Нагадаємо, на початок травня перевиконання доходів бюджету від плати за землю було меншим і становило 15,4 млн гривень.

Щодо доходів спеціального фонду бюджету громади, то у січні-травні вони склали понад 24,9 млн гривень – це на рівні річного плану. Зокрема 7,2 млн гривень надійшло у травні. Доходи спеціального фонду забезпечили надходження від продажу землі — 10,5 млн гривень за п’ять місяців (план на рік — 9 млн гривень). Окрім того, 10,3  млн гривень у січні-травні  заробили бюджетні установи — від платних послуг, оренди приміщень тощо. Також у травні бюджет Калуської громади отримав понад 1,4 млн гривень екологічного податку, а з початку року — майже 3 млн гривень. Це при тому, що цього податку запланували зібрати всього 598 тис. гривень на цілий рік. Нагадаємо екологічний податок сплачують підприємства — забруднювачі довкілля. У попередні роки більшу частину надходжень екологічного податку забезпечувала Калуська ТЕЦ, на початку року сплату цього податку від ТЕЦ не планували. 

Таким чином за п’ять місяців року до бюджету Калуської громади надійшло близько 392,6 млн гривень доходів, не рахуючи близько 100 млн гривень залишку бюджетних коштів з минулого року. А витратили за цей період склали всього 314,1 млн гривень.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни