Повідомлено про підозру “куратору” окупованої частини Херсонщини

Повідомлено про підозру "куратору" окупованої частини Херсонщини

Фото: СБУ Ігор Кастюкевич

Служба безпеки зібрала доказову базу на депутата Державної Думи РФ Ігоря Кастюкевича.

Заочно повідомлено про підозру в зазіханні на територіальну цілісність та недоторканність України депутату Держдуми РФ, який вважається куратором окупованої частини Херсонщини. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

“Служба безпеки зібрала доказову базу на депутата державної думи РФ Ігоря Кастюкевича. Він сприяв поширенню окупаційного режиму у тимчасово захопленій частині півдня України. Чиновник особисто координував процес організації та проведення незаконного референдуму щодо “приєднання” Херсонщини до складу Росії”, – йдеться у повідомленні.

У СБУ повідомляють, що фігурант є заступником керівника прокремлівської фракції Единая Россия і входить до найближчого оточення вищого військово-політичного керівництва РФ.

“У період з 23 по 28 вересня минулого року він перебував у тимчасово окупованому Херсоні, де забезпечував “потрібні” результати фейкового плебісциту. Саме за його вказівкою представники виборчкомів спільно із озброєними окупантами обходили будинки місцевих мешканців та змушували їх “голосувати” на користь Кремля. Також російський депутат знімав та викладав у своїх пабліках постановочні відео про роздачу російської “гуманітарки” в регіоні”, – йдеться у повідомленні.

Підозрюваний перебуває на території Росії, тривають заходи щодо його притягнення до відповідальності за злочини проти України.

Нагадаємо, суд виніс вироки бойовикам, взятим у полон під Бахмутом та Вугледаром.

В Україні вперше винесли вирок військовому за “мобілізацію” у Криму.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни