Повідомлено про підозру екскерівникові окупаційного “уряду” на Херсонщині

Повідомлено про підозру екскерівникові окупаційного "уряду" на Херсонщині

Фото: СБУ Сергій Єлісєєв

За відсутності “на робочому місці” херсонського гауляйтера Сальдо Єлісєєв виконував його “обов’язки” і керував місцевими окупаційними органами.

СБУ повідомила про підозру віцегубернатору Калінінградської області РФ Сергію Єлісєєву, який майже пів року очолював окупаційний “уряд” на Херсонщині. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Повідомляється, що Єлісєєв – колишній співробітник ФСБ, він належить до найближчого оточення вищого військово-політичного керівництва Росії.

“На момент повномасштабного вторгнення в Україну Єлісєєв працював першим заступником губернатора Калінінградської області. А потім був відряджений до Херсона, де виконував вказівки Москви щодо придушення руху опору і формування кремлівського режиму. Серед основних завдань Єлісєєва була підготовка незаконного референдуму щодо “приєднання” Херсонщини до складу РФ та забезпечення потрібного Кремлю “підрахунку голосів”, – йдеться у повідомленні.

СБУ з’ясувала, що за відсутності “на робочому місці” херсонського гауляйтера Сальдо Єлісєєв виконував його “обов’язки” і керував місцевими окупаційними органами.

“Напередодні звільнення Херсона фігурант спільно зі своїми поплічниками переправився на лівобережну частину області, а згодом виїхав до Росії. І вже в грудні 2022 року знову отримав посаду в уряді Калінінградської області”, – пише пресслужба СБУ.

Слідчі Служби безпеки заочно повідомили Єлісєєву про підозру у визнанні правомірною збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників, а також в організації та активній участі в заходах політичного характеру у співпраці з державою-агресором і його окупаційною адміністрацією, спрямованих на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації.

Фігурант переховується від правосуддя, тому тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності.

Повідомляється також, що сьогодні Єлісєєв перебуває під санкціями багатьох європейських країн і США.

Нагадаємо, що повідомлено про підозру екс-начальнику Оленівської колонії.

Командував бомбардуванням Маріуполя: СБУ повідомила про підозру генералу РФ

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни