Потрібні руки. Кого в червні активно шукають і скільки платять українські роботодавці

робота, слюсар, автомобіль, ремонт Фото: pexels.com | У червні кількість вакансій із робочих спеціальностей збільшилася на 20%

За даними дослідження, у червні на 20% зріс попит на робітничі спеціальності, а понад третину вакансій відкрито у Львові й області.

В Україні все частіше шукають фахівців робітничих спеціальностей, які були дуже потрібні до вторгнення РФ в Україну. Про це йдеться в дослідженні кадрового порталу grc.ua.

Будь завжди в курсі подій разом із телеграм-каналом Быстрый Фокус.

“У червні актуальних вакансій у цій сфері стало на 20% більше в порівнянні з попереднім місяцем. У загальній структурі всього ринку праці України частка вакансій сфери робочого персоналу становить 8% від усіх актуальних на порталі та входить до Топ-5 найзатребуваніших професійних сфер”, — кажуть фахівці grc.ua.

За даними порталу, понад третину вакансій із робочих спеціальностей відкрито у Львові й області. На другому місці — Дніпро та область, а за ними слідує Донецька область.

Найчастіше підприємства шукають монтажників — 14% від усіх пропозицій, також відкрито вакансії для вантажників, комплектувальників, пакувальників товарів.

Важливо "Війна за нас вирішила". Як біженки з України знаходять роботу в Польщі

Щодо зарплат, то, як правило, таким спеціалістам пропонують у середньому 13,7 тис. грн. Проте зарплати стартують від 8,9 тис. грн — це середня зарплатна пропозиція для більшості робочих спеціальностей. Лише 16% компаній готові запропонувати спеціалістам 17,8 тис. грн на місяць, і лише 9% — зарплату на рівні 22,3 тис. грн і вище.

У grc.ua зазначили, що зарплата для слюсарів і механіків встановлена на рівні в середньому 20,8 тис. грн, для наладників — 18,5 тис. грн, а для операторів верстатів — 15,5 тис. грн. Різнороби можуть претендувати на оклад близько 14 тис. грн, така ж компенсація пропонується електрикам.

Найвищі зарплатні пропозиції — для слюсарів, механіків і наладників Найвищі зарплатні пропозиції — для слюсарів, механіків і наладників [+] Фото: grc.ua

Нагадаємо, за винятком кількох професійних сфер, падіння медіанної зарплати в травні в Україні становило від 9 до 58%.

Як раніше писав Фокус, компанії в Україні, оптимізуючи витрати, скорочують бонуси та зменшують розмір заробітної плати.

Нагадаємо, згідно із законом, роботодавець може законно відмовити працівникові у відпустці, якщо людина працює на об’єкті критичної інфраструктури.

Важливо Війна — не привід звільняти: Як законодавство регулює трудові відносини в умовах воєнного стану

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни