Посли усіх країн ЄС оголосили демарш Грузії через відновлення авіасполучення з Росією – Новини України

Посли усіх країн ЄС оголосили демарш Грузії через відновлення авіасполучення з Росією - Новини України

Фото: Getty Images

Посли усіх 27 держав Євросоюзу оголосили демарш віцепрем’єру, міністру економіки Грузії Левану Давіташвілі через відновлення авіасполучення між Москвою і Тбілісі. Це сталося під час зустрічі послів із Давіташвілі у Грузії, пише місцеве видання Interpressnews.ge.

– Ми повідомили Давіташвілі, що шкодуємо через рішення уряду Грузії відновити пряме авіасполучення з Росією. Ми повідомили, що це рішення суперечить одностайному рішенню всіх 27 членів ЄС не здійснювати прямі перельоти до Росії та з неї та не допускати прольоту російської авіації над територією держав-членів ЄС, – розповів журналістам посол ЄС у Грузії Павел Герчинський.

Давіташвілі запевнив європейських послів в тому, підсанкційні російські компанії не будуть обслуговувати авіарейси, а всіх прибулих росіян будуть ретельно перевіряти. Водночас він додав, що Грузія має прямий кордон із Росією і “контекст Грузії відрізняється від контексту країн Євросоюзу”. Давіташвілі підкреслив, що країни Європи продовжують торгівлю з РФ.

– Країни Європи продовжують торгівлю з Росією і після початку війни в Україні. Деякі з них торгують більше, деякі скорочують торгівлю, — сказав Леван Давіташвілі.

10 грудня президент РФ Володимир Путін скасував візовий режим для громадян Грузії і зняв заборону для російських авіакомпаній на польоти до Грузії. Президент Грузії Саломе Зурабішвілі назвала провокацію скасування візового режиму з боку Росії. Натомість грузинський уряд рішення Путіна підтримав. Заступниця міністра економіки Грузії Маріам Кврівішвілі заявила, що країна дозволить прямі рейси російським авіакомпаніям, які не перебувають під санкціями. 20 травня грузини вийшли на акцію протесту проти відновлення авіасполучення з РФ.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни