Португальське місто стане побратимом Калуша

27 квітня Калуська міська рада погодила проєкт Меморандуму про побратимство та співпрацю між Калуською міською територіальною громадою та містом Візеу (Португальська Республіка) та доручила Калуському міському голові Андрію Найді підписати його. 28 Квітня, 2023, 17:00 Калуш Переглядів: 161 Візеу розташоване на півночі Португалії і є центром муніципалітету, у якому проживає близько 100 тис. мешканців Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Текст Меморандуму попередньо узгодили мерії обох міст, інфомують “Вікна”.

«Війна в Україні призвела до масового покидання українцями своїх домівок і міст, зокрема, і міста Калуша. З метою підтримки, солідарності та співпраці місто Візеу прийняло кількох калуських сімей  і громадян.

Ця трагічна подія певним чином спонукала побудувати та зміцнити тісний зв’язок між муніципалітетом Візеу та Калуською міською територіальною громадою. Так, муніципалітет Візеу ще в грудні 2022 року розпочав гуманітарну кампанію, спрямовану на збір різноманітних товарів для дітей та дорослого населення Калуської міської територіальної громади.

Калуським міським головою та мером Візеу висловлені наміри запровадити побратимські відносини між обома громадами, у сферах економіки та інвестицій, промисловості, освіти, культури і туризму.

Калуська  міська територіальна громада зацікавлена  у продовженні розвитку економіки громади шляхом налагодження нових ділових зв’язків, співпраці з торговельно-промисловими закладами, об’єднаннями компаній та реалізації нових інвестиційних проєктів», — йдеться у Меморандумі.

Зазначено, що основною метою Меморандуму є співпраця у зміцненні зв’язків, дружби в сфері культурного, соціального, освітнього, економічного, інформаційного та туристичного обміну для розвитку обох громад та взаєморозуміння між обома спільнотами. Сторони мають намір обмінюватися інформацією та досвідом у різних сферах муніципального управління, проводити  заходи для популяризації громад, брати участь у ярмарках, виставках та інших ініціативах, сприяти комерційним, культурним, діловим чи іншим відносинам тощо.

За документом, представники обох муніципалітетів зустрінуться, щоб визначити та проаналізувати сфери співпраці. У разі взаємних поїздок кожна громада бере на себе витрати на проїзд своєї делегації, однак витрати на перебування будуть оплачуватися стороною, яка примає.

Місто Візеу розташоване на півночі Португалії і є центром муніципалітету, у якому проживає близько 100 тис. мешканців.

На даний час закордонними містами-побратимами Калуша є Сеїні (Румунія), Горліце і Кендзежин-Козьле (Польща). А також Літр-Рок (США) і Бачка Паланка (Сербія), щоправда, контакти з цими двома містами давно обірвалися. 

На розгляд сесії також планували винести питання про погодження проєкту Меморандуму про солідарне партнерство між Калуською міською територіальною громадою та містом Лар Шварцвальд (Федеративна Республіка Німеччина). Однак його відклали, оскільки текст поки не узгоджено.

Нагадаємо, на початку року Калуська громада уклала Меморандум про солідарне партнерство з іншим німецьким містом — Ліппштадт. Йшлося про те, що партнерство може стати першим кроком до встановлення побратимських відносин між громадами. 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни