“Поринути в роздуми”: прикарпатцям дали поради, як віднайти мир у душі в часи тривог

Різдво Христове — одне з найвеличніших християнських свят, яке символізує народження Ісуса Христа, Спасителя світу.

Як Різдво може допомогти людям віднайти мир у душі в часи тривог і викликів, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

Священник наголошує, Спаситель прийшов у цей світ, аби всіх (бідних і багатих) піднести до рівня Божих дітей, подарувавши автентичну свободу. Він – найбільший дар з небес для людства.

“Щоб віднайти спокій у душі, важливо стати перед різдвяною шопкою й поринути в роздуми. Добре мати теж її вдома, де в центрі є новонароджений Христос.

Як відомо, створення різдвяної шопки започаткував саме св. Франциск з Асижу, який жив у ХІІ-ХІІI ст. Він задумав ставити кожного року в часі Різдва убогі ясла, щоб у такий оригінальний спосіб люди могли себе почувати наче у Вифлеємі.

Коли вони одного разу завітали у храм на нічну богослужбу, то з приємним подивом зауважили різдвяну сцену, тобто ясла з Ісусом, Марією та Йосифом. Там також були справжні живі тварини, котрих туди привів святець.

Тварини були його друзями, отже, йому було нескладно зробити такий цікавий вертеп, що реалістично змальовував народження Спасителя людського роду”, — каже Миколай Микосовський.

Монах ділиться, найпершу шопку святий Франциск встановив із благословення тодішнього Римського Папи Гонорія ІІІ у Греччо, що в Італії.

“Це сталося у 1223 р. з метою перенести наголос у святкуванні Різдва Спасителя зі світського матеріалізму й подарунків на вшанування Ісуса Христа.

Далі через століття різдвяні шопки мали місце у всіх церквах Італії, звідки ця традиція була перенесена на цілу Європу, далі − у країни Північної Америки.

Дізнаємося теж, що в нашій Україні шопки стали популярними передусім у західних областях, адже традиції їх встановлення там було успадковано від колишньої приналежності до польської держави.

Різдвяна шопка на фоні дзвінких колядок запрошує кожного християнина задуматися над глибинним сенсом воплочення Божого Сина, що прийшов у цей грішний світ зі спасінням”, — підкреслив монах.

Більше про значення Різдва читайте у матеріалі: “Різдво — день народження Ісуса, про що багато хто забув”: священник з Івано-Франківщини про традиції свята. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни