Попрощатися з “Да Вінчі” прийшли Зеленський, Залужний, Резніков та Буданов. Фото+Відео

Церемонію прощання з Героєм України Дмитром Коцюбайлом на позивний “Да Вінчі” в Києві відвідали президент Володимир Зеленський, головнокомандувач Валерій Залужний, міністр оборони Олексій Резніков, очільник ГУР Кирило Буданов та прем’єрка Фінляндії Санна Марін, яка перебуває з візитом у Києві. 10 Березня, 2023, 16:30 Україна Переглядів: 717 Володимир Зеленський передав матері “Да Вінчі” “Хрест бойових заслуг”. Фото: Yan Dobronosov/Facebook Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Заупокійна панахида за загиблим відбулася 10 березня в Михайлівському золотоверхому соборі.

В останню путь труну з тілом загиблого понесли на Майдан Незалежності, де продовжилася церемонія прощання з Героєм України Дмитром Коцюбайлом “Да Вінчі”. 

На Майдані Незалежності також були присутні головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, міністр оборони Олексій Резніков та очільник ГУР Кирило Буданов.

Володимир Зеленський повідомив, що передав матері “Да Вінчі” Оксані Коцюбайло відзнаку “Хрест бойових заслуг”, якою посмертно удостоєно її сина.

Раніше йшлося, що 9 березня рідна Франківщина попрощалася з Героєм України Дмитром Коцюбайлом “Да Вінчі”.

Прощання відбулося 9 березня в селі Бовшів Івано-Франківського (раніше — Галицького) району в будинку культури, опісля — в церкві.

27-річний легендарний командир штурмової бригадиДмитро Коцюбайло “Да Вінчі” загинув 7 березня на обороні Бахмута.

Він був першим в історії незалежної України добровольцем, якого відзначено званням Героя України.

Герою з Прикарпаття в листопаді минулого року виповнилося 27. На фронт він пішов просто з Майдану у 18 років, кинувши навчання в художньому коледжі.

Активний учасник Революції гідности. Учасник російсько-української війни, зокрема — командир взводу добровольців (2014) та роти (2015). У 2014 році отримав важке поранення в Пісках Донецької области, після одужання повернувся на фронт.

17 березня 2016 року Дмитро Коцюбайло був призначений командиром 1-шої окремої штурмової роти «Вовки Да Вінчі» ДУК ПС, яка переформатована в батальйон.

Фотограф Костянтин Ліберов оприлюднив останні світлини командира штурмової бригади, Героя України, 27-річного Дмитра Коцюбайла і розповів, як загинув легендарний воїн.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни