Понад 60% мешканців західних областей підтримують створення альянсу Британії, України та Польщі

Від 65% до 76% опитаних мешканців західних та центральних регіонів підтримують ідею створення військово-політичного союзу у складі України, Польщі та Великобританії.

Про це свідчать результати опитування, яке провела Соціологічна група «Рейтинг», передає Фіртка.

Дещо гірше до цієї ініціативи ставляться жителі південних та східних областей. Так, підтримують – 51% та 40% відповідно, а не підтримують – 31% та 38% відповідно.

Зазначимо, що загалом 61% опитаних українців підтримують ідею створення такого об’єднання. Негативно ставляться до цієї ініціативи 21%, байдуже – 12%. 

Серед прихильників політичних партій відвертими противниками такої ініціативи є симпатики партій «Опозиційна платформа – За життя» (не підтримують – 62%), партії Шарія (не підтримують – 67%) та партії Мураєва (не підтримують – 68%).

Серед виборців інших партій кількість тих, хто підтримує таку ініціативу, значно переважає кількість її противників.

Найбільшою підтримкою ідея створення військово-політичного союзу у складі України, Польщі та Великобританії користується серед виборців партій «Європейська солідарність», «Свобода» та «Сила і честь». Зокрема, рівень підтримки складає понад 80%.

Нагадаємо, 37% опитаних мешканців західних регіонів вважають, що нарощування кількості російських військ біля кордонів України — це торг з боку Росії з тим, щоб країни НАТО гарантували невступ України до Альянсу.

Крім того, у разі здійснення збройної інтервенції з боку Росії, 60,5% мешканців західних областей чинитимуть опір при російській збройній інтервенції у їхній населений пункт. 

Так, 39,7% мешканців Заходу готові чинити збройний опір, а 28,6% опитаних готові опиратися шляхом участі в акціях громадянського опору — таких, як демонстрації, протести, марші, бойкоти, страйки, громадянська непокора. Водночас 8,8% мешканців західних областей у разі російської збройної інтервенції готові виїхати у більш безпечний регіон України, а 9,6% — за кордон.

Заразом брати участь у будь-яких акціях масового протесту готові лише 30,2% опитаних мешканців західних регіонів.

Додамо, що щодо регіональних відмінностей за окремими видами акцій протесту, найменше тих, хто готовий брати участь у виборчій компанії у Східному та Західному регіонах (12,7% та 15,1% відповідно).

Крім цього, лише 21% мешканців західних областей готовий особисто взяти участь в територіальній обороні України.

Готові це зробити 32% українців. При цьому серед чоловіків ця готовність є вищою: 49% з них відповідають ствердно, а серед жінок таких 18%. За регіональною ознакою порівняно більшу готовність доєднатися до територіальної оборони демонструють жителі західних та центральних областей — відповідно 36% та 37%.

Довідково: опитування провела Соціологічна група «Рейтинг» протягом 21-23 січня 2022 року. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews — телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Вибіркова сукупність: 2 500 респондентів. 

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0. 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни