Більшість опитаних (41%) вважає, що наступальна операція ЗСУ у Курській області посилила шанси України досягти бажаного під час мирних переговорів.
Утім, частка респондентів, які не мають чіткої оцінки, теж значна — 35%. Переконані, що наступальна операція послабила переговорні позиції України, 24% опитаних.
Про це свідчить опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, пише Фіртка.
Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.
Найбільш негативно оцінюють наступальну операцію на Курщині респонденти з південних областей: 40% погоджуються, що вона послабила переговорні позиції України, 38% — вважають, що посилила.
Серед респондентів зі східних областей частка тих, хто погоджується, що завдяки наступальній операції позиція України на переговорах посилилася, становить лише 38%, що нижче, ніж у центральних та західних областях.
“Це частково пояснюється більшою часткою респондентів у цьому макрорегіоні, які не мають чіткої позиції з цього питання”, — зазначають дослідники.
Респонденти, які мають близьких, що проживають на тимчасово окупованих територіях, виявилися більш скептичними у своїй оцінці наслідків для переговорів наступальної операції ЗСУ в Курській області.
Довідково: опитування провели з 29 листопада по 14 грудня 2024 року на територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.
Методом face-to-face опитали 1 518 респондентів віком від 18 років.
Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6%.