Понад 30 педагогів-колаборантів отримали підозри – Новини України

Понад 30 педагогів-колаборантів отримали підозри - Новини України

Фото: т.ме/СБУкр

Співробітники СБУ викрили понад 30 педагогів-колаборантів, які впроваджували російські програми у захоплених російськими окупантами українських школах. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

– Серед підозрюваних – керівники створених російськими окупантами “відділів освіти”, а також директори захоплених українських шкіл та ліцеїв. Зокрема, у ході стабілізаційних заходів у звільненому Херсоні викрито керівників двох середніх навчальних закладів, які знищили українські підручники та нав’язували кремлівське бачення історії нашої держави. Також вони змушували вчителів проводити заняття російською за програмами країни-агресора. У разі відмови – погрожували «повідомити» в окупаційні органи та залякували переслідуваннями, – розповіли у спецслужбі.

Крім того, у тимчасово захопленому Сєвєродонецьку ідентифіковано голову місцевого «відділу освіти» терористичної організації “ЛНР”. З початку вересня минулого року вона активно “відновлювала” роботу освітніх інститутів на користь Росії. І тому закликала місцевих педагогів підтримати російських загарбників і влаштовуватися викладачами у підконтрольних їм школах. У разі згоди обіцяла лояльне ставлення оккупантів та “зарплату” у російських рублях. Крім того, викрито керівницю “районного управління освіти Новопсковського району ЛНР”, яка періодично організує поїздки вчителів на “курси переформатування” до російського міста Воронеж, повідомляють у СБУ. Ці та інші фігуранти повідомлені про підозру в колабораційній діяльності та підтримці держави-агресора.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни