Понад 20 років Олена Білак працює двірничкою у Долині – Новини Галича

Долинянка Олена Білак працює двірничкою 22 роки. Каже, що прокидається о п’ятій ранку і на шосту – на роботу, щоб як слід прибрати вулиці Долини. Взимку, коли є сніг, виходить ще скоріше. Працює до 13, якщо є додаткова робота, то й довше. До роботи звикла. Полюбила людей, свою територію.

«Працюємо на свіжому повітрі, колеги приємні, керівництво лояльне, ніхто «в шию не гонить», – каже з посмішкою жінка. На запитання – «Чи не пробувала щось легше робити?», – відповідає задумливо – «Мої діти також мене про це питали. А я кажу, – кому зараз легше. Кожна робота свого вимагає – та досвіду, та голови, та рук».

Олена виховала трьох синів, які вже дорослі зараз, один з них на фронті захищає нашу країну від російської орди, повідомляє Кп «Комунгосп».

«Зараз мені добре, – каже Олена. – Важко було, коли діти дрібні. Прокидалась бувало і о третій, четвертій ранку, щоб нагодувати, до школи зібрати. Дітей також будила скоро.

Після роботи – хатня праця, прибирання, прання. Діти подорослішали, стали допомагати».

На роботу пані Олена йде пішки, бо живе недалеко. Прибирає ділянку навколо приміщення школи з естетичного виховання – від Котляревського до Незалежності, орієнтовно 2 км щодня – вже так два роки. До того опікувалася вулицею Грушевського біля міської ради. Каже, що інколи доводиться людей «перевиховувати».

«Дехто вважає, що можна все викидати на вулицю, біля смітників. Мовляв, двірнички приберуть, за що їм гроші платять. А чи можливо все впильнувати? Ніби все прибрав, через годину повертаєшся, бачиш знову сміття. Інколи доводиться проводити виховні години, щоб людина не викидала недопалки через вікно або біля смітника. І так – скажеш раз, скажеш другий і тут приємно – до твоєї поради прислухались».

По суботах у Долині працюють двірники до 11:00, неділя – єдиний вихідний. Якщо снігопади чи стихії, доводиться виходити і в неділю.

 • «Прибирає щодня. Робить свою роботу якісно. Я живу в цьому районі. І скільки її бачу, вона постійно працює», – каже про Олену жінка, яка очікує поруч на автобус.

  Це не єдині добрі слова для двірнички. До Дня працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення Олена отримала грамоту від міського голови Івана Диріва.

  «Це вже п’ята грамота за всі роки роботи з 2001-го», – каже жінка і зауважує що грамот заслуговують всі її колеги. «Є такі важкі ділянки, на яких треба дуже наробитись», – каже Олена і при нагоді дякує за премію, яку цього року отримали всі двірники.

  «Ми дуже втішились, – каже, – бо ціни ростуть, грошей на все потрібно. Тому такі премії – приємний бонус до заробітної плати».

  До теми: Будуть прибирати й садити дерева: у Франківську цього тижня проведуть толоку

  "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни