За результатами аукціону Калуська ЦРЛ мала отримати теплової енергії й пари на 2 млн 106 тисяч 860 гривень, а завдяки тарифному рішенню виконкому ці ж послуги до кінця року за двома договорами вже коштуватимуть лікарні 3 млн 733 тисячі 540 гривень. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 29 Листопада, 2024, 18:00 Калуш Переглядів: 602 Ілюстроване фото. Після рішення виконкому ціну на теплову енергію для Калуської ЦРЛ збільшили Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
На Прозорро оприлюднили інформацію про договір на постачання теплової енергії до кінця поточного року, який 29 листопада уклало комунальне некомерційне підприємство «Калуська центральна районна лікарня» з ТОВ «Євлогія Захід». Сума договору — 1 млн 627 тисяч 500 гривень. Обсяг теплової енергії, яка має надійти, — 465 гігакалорій. Таким чином, ціна за 1 Гкал — 3500 гривень.
Як раніше повідомляли «Вікна», 11 жовтня 2024 року виконавчий комітет Калуської міської ради затвердив тариф на теплову енергію для ТОВ «Євлогія Захід» на опалювальний період 2024-2025 років. Ця компанія забезпечує тепловою енергією Калуську ЦРЛ і у господарській діяльності використовує альтернативні види палива, а саме дрова.
За рішенням виконкому, для ТОВ «Євлогія Захід» встановили тариф 3500 гривень за 1 Гкал. Це рішення завдало громаді суттєвих збитків, адже до кінця 2024 року ТОВ «Євлогія Захід» зобов’язалася продавати лікарні теплову енергію за значно нижчою ціною, яку сама ж запропонувала на аукціоні. Нагадаємо, ТОВ «Євлогія Захід» опалює Калуську ЦРЛ з лютого цього року. Причому спочатку з нею укладали договори без аукціону терміном на місяць. На тендерах із закупівлі теплової енергії для Калуської ЦРЛ ТОВ «Євлогія Захід» конкурувала з ТОВ «Калуштеплоенерго». І у підсумку запропонувала дуже низьку ціну — 1 490 гривень за Гкал (і саме завдяки їй виграла у конкурента). За такою ціною Калуська ЦРЛ 1 липня уклала договір з ТОВ «Євлогія-Захід». Причому з терміном дії — до кінця поточного року.
Після рішення виконкому до договору від 1 липня внесли зміни. Зокрема, сторони за взаємною згодою збільшили ціну на теплову енергію до 3500 гривень за Гкал та зменшили планову кількість теплової енергії, яку ТОВ «Євлогія Захід» має постачати. Причому кількість пари — не змінили, 246 Гкал (по 41 Гкал кожного місяця з липня по грудень включно). Однак, якщо за договором від 1 липня ТОВ «Євлогія Захід» мала в опалювальний період подати лікарні 1168 Гкал теплової енергії (91 Гкал — у жовтні, 478 Гкал — у листопаді та 599 Гкал — у грудні), то за змінами планова кількість теплової енергії — всього 497 Гкал. Відповідно і ціна договору зменшилася на 820 гривень, до 2 106 040 гривень.
Вже тоді було очевидно, що обумовленого обсягу теплової енергії лікарні до кінця року не вистачить.
Отже, за результатами аукціону Калуська ЦРЛ мала отримати теплової енергії й пари на 2 млн 106 тисяч 860 гривень за 246 Гкал пари і 1168 Гкал теплової енергії, а завдяки тарифному рішенню виконкому ці ж послуги до кінця поточного року за двома договорами вже коштуватимуть лікарні 3 млн 733 тисячі 540 гривень. Це при тому, що обсяги пари аналогічні, а теплової енергії — суттєво менші, 962 Гкал. Тобто різниця на суму понад 1,6 млн гривень є умовною, реально — під 2 млн гривень. Зважаючи на менше споживання теплової енергії, за результатами аукціону заплатили б не понад 2,1 млн гривень, а на 322 тис. гривень менше.
На Прозорро також оприлюднили протокольне рішення уповноваженої особи замовника від 29 листопада. Зазначено, що для задоволення потреби до кінця 2024 року необхідно провести закупівлю шляхом укладання договору без застосування відкритих торгів.
Ось як обґрунтовують закупівлю:
«На території медичного закладу знаходяться дві котельні ТОВ «Калуштеплоенерго» та ТОВ «Євлогія Захід». За результатами проведеного експертного технічного обстеження на предмет визначення можливості або неможливості безпечної експлуатації та встановлення їх обмеженої придатності до експлуатації частини господарської будівлі в межах котельні та гаражів КНП «Калуська ЦРЛ» було встановлено, що бетонні конструкції будівлі зазнають руйнації під дією багатотонного навантаження, яке спричиняє змонтоване ТОВ «Калуштеплоенерго» обладнання, і, в свою чергу, може стати причиною аварійної ситуації. Зважаючи на вище зазначений експертний висновок здійснено перекриття подачі води до обладнання ТОВ «Калуштеплоенерго» та від’єднано його від теплової мережі КНП «Калуська ЦРЛ». Відтак котельне обладнання ТОВ «Калуштеплоенерго» (три твердопаливні котли та один паровий котел) згідно з висновком експерта №039/11-24 від 27.11.2024 року знаходиться у від’єднаному стані від теплових мереж КНП «Калуська ЦРЛ».
Зважаючи на викладене, на даний момент на території медичного закладу присутній один виробник теплової енергії — ТОВ «Євлогія Захід», теплові мережі якого приєднані до мереж КНП «Калуська ЦРЛ». … відсутня конкуренція серед постачальників, які можуть забезпечити тепловою енергією медичний заклад КНП «Калуська ЦРЛ» з технічних причин, оскільки єдиним постачальником теплової енергії може бути тільки ТОВ «Євлогія Захід».
Нагадаємо, що ТОВ «Калуштеплоенерго» опалювало лікарню з 2014 року по січень 2024 року включно і використовувало приміщення, яке передали міською і районною радами. У жовтні, коли виконком затвердив тариф для ТОВ «Євлогія-Захід», обладнання ТОВ «Калуштеплоенерго» «відрізали» від лікарняних мереж, а на приміщення, де воно встановлене, навісили замки.
Нагадаємо також, що медичний заклад з початку цього року неодноразово робив спроби усунути ТОВ «Калуштеплоенерго» від можливості опалювати лікарню. Зокрема, шляхом формулювання вимог до тендерної документації під час закупівель теплової енергії та пари, однак він не спрацював: ТОВ «Калуштеплоненего» тричі подавало скарги до Антимонопольного комітету і тричі їх задовольняли. Також була ініціатива скасувати рішення міської ради від 2014 року «Про передачу котельного обладнання в господарське відання ТзОВ «Калуштеплоенерго». Згодом цьому підприємству відмовили у можливості орендувати котельню на аукціоні з мотивів, що приміщення потрібне лікарні під склад, та наказали звільнити його від свого обладнання.
Після таких зусиль лікарні на її території залишається одне підприємство, яке може постачати теплову енергію, — ТОВ «Євлогія Захід». Тож надалі проводити аукціони вже не потрібно.
Богдана ТИМЧИШИН, журналістка