Помилкове накладання санкцій на Крупчака візьметься розслідувати оборонний комітет ВРУ – Новини України

Помилкове накладання санкцій на Крупчака візьметься розслідувати оборонний комітет ВРУ - Новини України

Застосування антиросійських персональних санкцій до австрійського підприємця Володимира Крупчака відбулося на підставі помилкових тверджень правоохоронців. Оскільки зараз в Офісі генерального прокурора публічно визнали відсутність у Крупчака російського громадянства, то причини накладання санкцій на особу без належної перевірки фактів і документів візьметься розслідувати Комітет Верховної ради України з питань оборони та нацбезпеки. Про це у коментарі Gazeta.ua зазначив нардеп, представник згаданого комітету Геннадій Касай.

– Так, звісна річ, наш комітет готовий заслухати це питання (щодо Крупчака та відсутності у нього російського громадянства, – ред). За умови наявності відповідного звернення, заслухаємо усі сторони, – сказав Касай.

Варто зазначити, що випадок Крупчака поки що єдиний, коли факт помилкового внесення особи у санкційні списки зафіксовано документально та визнано збоку ОГП. 

Разом з тим, як підкреслює Gazeta.ua, єдиного та зрозумілого  механізму  
зняття помилково заснованих санкцій зараз на законодавчому рівні немає. Натомість є приклади, коли своїм Указам президент вносить зміни у попередні свої Укази та виключає з переліку санкційних тих чи інших осіб або компаній. 

Cтосовно Крупчака антиросійських санкцій не застосовували ані ЄС, ані США. В Україні із ним пов’язують кілька великих підприємств, зокрема, Київський картонно-паперовий комбінат.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни