Померла єдина дочка конструктора Сергія Корольова – Новини України

Померла єдина дочка конструктора Сергія Корольова - Новини України

Фото: facebook.com/cosmosmuseum?locale=uk_UA

На 88 році життя померла єдина дочка ученого у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктора Сергія Корольова і давній друг Національного музею космонавтики в Житомирі Наталія Корольова. Про це стало відомо учора, 12 серпня, йдеться на Facebook-сторінці музею.

Наталія Корольова була відомим у медичних колах науковцем, доктором медичних наук, професором. Вона є автором понад 200 наукових праць.

– Крім того, Наталія Сергіївна була активним пропагандистом досягнень космонавтики, багато зробила для увічнення пам’яті свого батька. Завдяки її зусиллям 1996 року місто Калінінград Московської області перейменували на місто Корольов. З 2017 року, за її письмової згоди, Житомирський аеропорт став носити ім’я легендарного конструктора. Вона особисто разом із сином Сергієм приїхала на відкриття меморіальної дошки. Це був її останній візит до Житомира і до нашого музею. Багаторічна дружба пов’язувала Національний музей космонавтики ім. С.П. Корольова з дочкою конструктора, – йдеться у повідомленні.

Вперше у Житомирі Наталія Корольова побувала ще задовго до відкриття музею – у квітні 1968 року. Вдруге вона приїхала до Житомира разом із бабусею Марією Миколаївною та семирічним сином Андрієм вже на відкриття 1 серпня 1970 року. І з того часу не втрачала зв’язків із музеєм, час від часу приїздила до Житомира й гостинно приймала співробітників у себе. Наталія Корольова передала музею велику кількість сімейних реліквій, а її книга «Батько», видана у трьох томах, є безцінною для усіх, хто цікавиться життям та діяльністю Сергія Корольова.

– Співробітники Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова висловлюють щирі співчуття рідним Наталії Сергіївни, які й зараз, незважаючи на війну, підтримують зв’язок із музеєм, і ще на початку широкомасштабного вторгнення засудили агресію Росії проти нашої країни. Пам’ять про Наталію Сергіївну Корольову залишиться світлим спогадом у наших серцях, – зазначили працівники музею.

Діти Наталії Корольової продовжили сімейну традицію. Старший син Андрій – доктор медичних наук, професор, травматолог-ортопед, Сергій, названий на честь діда, – інженер, як і дід закінчив МВТУ ім. Баумана. Дочка Марія теж медик, закінчила Московську медичну академію ім. І.М. Сеченова.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни