Польща запровадить обмеження на імпорт зерна з України – Новини України

Польща запровадить обмеження на імпорт зерна з України - Новини України

Влада Польщі вирішила запровадити обмежувальні заходи щодо імпорту українського зерна. Такі правила будуть встановлені, щоб запобігти дестабілізації ситуації на власному ринку країни. Про це заявив прем’єр-міністр Матеуш Моравецький, повідомляє Wprost.

– Ми готові допомогти, взяти це зерно та експортувати до Африки. Але ми не згодні, щоб це зерно потрапило на наш ринок та дестабілізувало його. Я наказав запровадити правила, які обмежать вплив українського зерна на Польщу, – заявив Моравецький.

За його словами, відповідного листа вже було направлено Варшавою до Єврокомісії. У ньому позначається прохання “вжити радикальних заходів”.

– Криза настільки потужна, що сьогодні ми розглядаємо і використання тих інструментів, на які ми не маємо згоди Єврокомісії. Я говорю це прямо. У кращому разі нас покарають пізніше, – наголосив прем’єр-міністр країни.

Як пише видання, Польща також запустила інструменти з митами та квотами для обмеження впливузерна на ринок країни. Також влада країни має намір запровадити субсидії для фермерів у розмірі 100-200 злотих (від 25 до 45 доларів – ред.) за тонну на перевезення пшениці та кукурудзи в порти Балтії.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни