Польща підвищить бойову готовність військових частин через вибух у Пшеводові – Новини України

Польща підвищить бойову готовність військових частин через вибух у Пшеводові - Новини України

Фото: tvn24.pl

Комітет Ради міністрів у справах національної безпеки та оборони Польщі ухвалив на екстреному засіданні рішення про підвищення бойової готовності кількох військових частин через вибухи у Пшеводові. Про це заявив представник уряду Петро Мюллер, передає “Wprost”.

– У районі Грубешів стався вибух. Польські служби з’ясовують обставини події. Вони працюватимуть усю ніч. У зв’язку з обстановкою було ухвалено рішення про підвищення бойової готовності деяких військових частин, – заявив Мюллер.

За його словами, Рада міністрів також ухвалила рішення перевірити, чи є підстави для активації статті 4 НАТО.

Про вибухи у польському Пшеводові стало відомо 15 листопада. Офіційну версію події владою країни поки що не озвучено. У ЗМІ з’явилися різні версії інциденту, серед яких – падіння російських ракет на польській території та вибух трактора, внаслідок якого нібито загинули двоє людей.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія завдала ракетних ударів по Польщі. У Міноборони РФ цю інформацію спростували та назвали це провокацією. Тим часом, низка країн-членів НАТО підтвердила готовність підтримати Польщу і відреагувати у разі підтвердження падіння російських ракет на території країни Альянсу.

ДОВІДКА

Механізм реагування НАТО на загрозу викладено у статтях 4 та 5 Північноатлантичного договору. Стаття 4 передбачає проведення спільних консультацій країнами-членами НАТО, якщо територіальної цілісності, політичної незалежності або безпеки будь-якій із сторін загрожує небезпека.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни