Поліція затримала хлопця, який побив трансгендерну військову у Львові – Новини України

Поліція затримала хлопця, який побив трансгендерну військову у Львові - Новини України

Поліція затримала 22-річного уродженця Рівненської області, який побив трансгендерну військову у Львові. Найближчим часом суд вирішить, де нападник буде очікувати вирок – під домашнім арештом або у СІЗО. Про це повідомила Львівська обласна прокуратура.

– За даними слідства, близько 10 години вечора 15 серпня цього року на одній із центральних вулиць Львова підозрюваний напав на трансгендерну особистість. Фігурант словесно ображав жертву, після чого наніс їй декілька ударів кулаками та ногою по обличчю. Чоловік розпочав сутичку з мотивів дискримінації за ознакою гендерної ідентичності, – повідомили в поліції.

Затриманому  інкримінують вчинення умисних дій, спрямованих на пряме обмеження прав за ознаками статі, інших переконань, поєднаних з насильством (ч. 2 ст. 161 КК України). Зловмиснику загрожує від 2 до 5 років позбавлення волі. Вирок буде залежати від ступеню важкості травм, які він наніс потерпілій у нічній сутичці, яка сталася 15 серпня.

Про побиття військова на ім’я Хелен повідомила в Інстаграмі. Вона три роки проходить військову службу, до Львова приїхала на поховання матері. Зараз Хелен знаходиться у процесі трансгендерного переходу.

За даними статистики Офісу Генпрокурора, у минулому році за статтею 161 КК України було скоєно 102 злочини та лише 36 осіб отримали повідомлення про підозру. До суду спрямовані 29 матеріалів слідства за фактами таких злочинів. Інформації щодо вироків суду поки що немає. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни