Поліція затримала 38 членів наркокартелю “Двадцятівські”

Поліцейські затримали 38 учасників злочинної спільноти «Двадцятівські», 26 із них — обрано безальтернативні запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. 01 Березня, 2023, 10:30 Україна Переглядів: 2346 Щомісячний прибуток фігурантів від продажу наркотиків міг сягати понад мільйон доларів США. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру членам злочинної організації, яка серед криміногенного елементу має негласну назву «Двадцятівські», повідомляють “Вікна” з посиланням на телеграм-канал Офісу генерального прокурора.

“За даними слідства, на території м. Кривий Ріг Дніпропетровської області діє злочинна організація, до якої входить декілька організованих груп. Вони займаються незаконним виготовленням, зберіганням, перевезенням з метою збуту, а також незаконним збутом психотропної речовини — метамфетамін”, — ідеться у повідомленні.

Структура злочинної організаціє має ієрархічну побудову, із чітким визначенням ролей кожного із учасників. Вона включає в себе групи осіб, які займаються безпосереднім виготовленням психотропної речовини, її зберіганням та роздрібним збутом.

Є так звана група силової підтримки. Вона здійснює фізичний захист учасників злочинної організації, вирішує конфліктні ситуації з конкурентами, фізичний вплив на осіб, які займаються збутом наркотиків для підтримання дисципліни всередині злочинної організації.

Є окрема група осіб, яка займається «вирішенням питань» із правоохоронними органами під час викриття протиправної діяльності учасників злочинної організації.

Правоохоронцями проведено понад 200 невідкладних обшуків на території Кривого Рогу за місцями проживання учасників злочинної організації, транспортних засобах, а також у місцях незаконного виготовлення психотропної речовини.

Наразі затримано 38 осіб. Восьми підозрюваним вже обрано запобіжні заходи.

Їм інкриміновано створення, керівництво злочинною організацією та участь у ній, незаконне виготовлення, зберігання, перевезення з метою збуту та збут наркотичних засобів, психотропних речовин, а також пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі (ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 307, ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України).

За інформацією Нацполіції, щомісячний прибуток фігурантів від продажу наркотиків міг сягати понад мільйон доларів США.

Мережа наркокартелю складалася з трьох злочинних організацій та шести організованих груп. Організатори ретельно підбирали «персонал» і надавати перевагу особам, які мали хороші фізичні дані та зв’язки серед осіб, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків. При цьому, аби зберегти автономію і ускладнити процес документування злочинної діяльності, представники відокремлених ланок майже не контактували один із одним. Таким чином затримані правоохоронцями збувачі не володіли інформацією про діяльність усього наркокартелю.

Для безперебійного виготовлення метамфетаміну фігуранти організували діяльність мережі нарколабораторій в орендованих гаражних приміщеннях та в квартирі у Кривому Розі. Їх потужності дозволяли у промислових масштабах виготовляти щомісяця до 40 кг готових психотропів. Окрім того, лідери наркобізнесу організували вирощування нарковмісних рослин і для розширення «асортименту» налагодили їх закупівлю в осіб, діяльність яких поліцейські також задокументували і припинили.

При цьому ринок збуту наркотичних засобів охоплював майже всі регіони України. Для безперебійної торгівлі фігуранти продумували логістику і облаштування пунктів зберігання: так вони через розгалужену «кур’єрську» мережу реалізовували продукцію великими та роздрібними партіями шляхом «закладок» і методом «з рук у руки».

Кошти від збуту наркотиків, а це понад мільйон доларів США «прибутку» щомісяця, лідери угруповань передавали керівникам злочинної спільноти «Двадцятівські», які розподіляли їх між усіма задіяними в наркобізнесі особами.

За інформацією поліції, у фігурантів вилучили майна на суму понад 170 млн гривень: 26 коштовних годинників, у тому числі від президента рф, 40 авто, 8 кг наркотиків, зброю, старовинні ікони, книги та гроші у різній валюті на 22 млн гривень.

Відповідно до розробленого плану, учасники угруповання також здійснювали розсилку повідомлень про отримання міжнародної допомоги: аби отримати кошти, необхідно було перейти за посиланням і зареєструватися. Отримавши необхідні дані громадян, фігуранти перераховували гроші з їхніх банківських карток, робили онлайн-покупки техніки, відкривали кредитні картки та збільшували ліміти. Аби потерпілі не могли блокувати перекази та платежі, блокували їм доступ до особистих кабінетів. Здебільшого в поле зору шахраїв потрапляли внутрішньо переміщені особи, військовослужбовці та пенсіонери, інформує Нацполіція.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни