Поліція викрила 21-річного прикарпатця, який продавав електронні сигарети підліткам. ФОТО

Кримінал Поліція викрила 21-річного прикарпатця, який продавав електронні сигарети підліткам. ФОТО Вчора
Працівники відділу ювенальної превенції поліції Івано-Франківщини викрили 21-річного прикарпатця, який через Телеграм-канал рекламував та продавав неповнолітнім електронні сигарети. Поліцейські встановили, що серед покупців були місцеві підлітки. На правопорушника правоохоронці склали одразу три адміністративні протоколи.

Під час профілактичного рейду в центральній частині Івано-Франківська співробітники ювенальної превенції виявили трьох підлітків, які курили електронні сигарети. Наймолодшій з них всього 11 років. Правоохоронці викликали батьків неповнолітніх дівчат. Відтак провели з ними профілактичну бесіду. Школярки розповіли, що придбали електронні сигарети у невідомого чоловіка через один із Телеграм- каналів.

Провівши необхідні поліцейські заходи, уже за кілька годин івано-франківські ювенали виявили 21-річного чоловіка під час збуту електронної сигарети ще одному неповнолітньому.

Під час поверхневої перевірки, в сумці правопорушника поліцейські виявили 60 електронних сигарет та більше сотні заправок до них. Це спеціальні рідини, які містять тютюн. Пристрої не мали акцизних марок. Їх усіх поліцейські вилучили, а телеграм – канал ліквідували.

За торгівлю підакцизними товарами з рук та без відповідної ліцензії на 21 – річного чоловіка поліцейські склали декілька адміністративних протоколів. Йдеться про ч. 1 та ч. 3 ст. 156 КУпАП. Вони передбачають накладання штрафу, розмір якого визначить суд.

Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року набув чинності закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за правопорушення у сфері продажу дітям електронних сигарет і рідин, що використовуються в електронних сигаретах”. Ним забороняється продаж електронних сигарет особам, які не досягли 18-ти років та посилена адміністративна відповідальність за такі дії. Продавець має право вимагати у покупця документ, що засвідчує його вік.


Поліція Івано-Франківської області

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни