Поліція Івано-Франківська та Львова рятувала донорське серце, яке могло відмерти за 3 години

Завдяки медикам і поліцейським здорове донорське серце забилося у грудях 67-річного чоловіка.

29 Січня,
2022,
16:30
Прикарпаття

Переглядів: 304


Патрульні домчали бокс із донорським серцем за 1 год. 40 хв. за складних погодних умов

Поліцейські двох областей рятували орган для пересадки. Донорське серце медики не могли доправити вчасно з Івано-Франківська до Львова, адже негода не дозволила піднятися у повітря аеромедичному гелікоптеру.  

Орган взяли в померлої в Івано-Франківську і треба було терміново доставити до Львова, бо життєздатність донорського серця всього три години, інформує ТСН.

Тож медики вирішили залучити до транспортування серця копів. Звичайним авто з Івано-Франківська до Львова майже дві з половиною години їзди. Патрульні домчали бокс із донорським серцем за 1 год. 40 хв. І це за складних погодних умов, адже падав сніг, була обмежена видимість і ожеледь.

На об’їзній Львова, яка зазвичай дуже завантажена автомобілями, прикарпатських поліцейських зустріли тутешні копи і супроводили до лікарні швидкої допомоги. У лікарів на пересадку залишилася всього година. І вони встигли.

Здорове донорське серце забилося у грудях 67-річного чоловіка, який переніс три інфаркти і без пересадки був приречений. Донором стала 52-річна жінка, яка померла від інсульту. Її рідні погодилися віддати серце, дві нирки і печінку, щоб врятувати інших людей.

Раніе йшлося, що в Івано-Франківську медики створили коридор пошани для жінки, яка стала посмертним донором для 4-х пацієнтів.

Печінку отримала 28-річна львів’янка, яка нещодавно стала молодою мамою, нирку — 39-річний чоловік з Хмельниччини. Донорське серце пересадили 67-річному львів’янину. Також дочекалася на донорську нирку і 30-річна франківка.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни