На фасаді Калуського ліцею імені Дмитра Бахматюка сьогодні, 18 жовтня, відкрили інтерактивні меморіальні дошки у пам’ять про полеглих Героїв — Івана Барнича та Олександра Піцика, які віддали свої життя за свободу та незалежність України. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 18 Жовтня, 2024, 17:00 Калуш Переглядів: 433 На фасаді ліцею вшанували пам’ять про двох загиблих на війні випускників. Фото: Калуська міська рада Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
Як повідомляли “Вікна”, Олександр Піцик народився 16 березня 1982 року народився у місті Калуш Івано-Франківської області. Здобув вищу освіту у Національному університеті «Львівська політехніка». Усе життя пропрацював у сфері меблевого конструювання та дизайну у Львові, Києві та Одесі.
Олександр Піцик брав активну участь в акції «Україна без Кучми», подіях під час Помаранчевої революції та Революції Гідності. Із перших місяців повномасштабного вторгнення російської федерації добровольцем став на захист Батьківщини. Боронив державу на південному напрямку у складі 15-ї бригади оперативного призначення імені Героя України лейтенанта Богдана Завади Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України.
Загинув воїн 15 жовтня 2023 року внаслідок нанесення ракетного удару по військовій частині міста Запоріжжя.
29 лютого 2024 року воїна поховали на Личаківському кладовищі.
У Олександра Піцика залишилися мама, дружина, двоє дітей та сестра.
Старший лейтенант Іван Барнич, 1989 року народження, уродженець села Кропивник Калуської громади, був призваний на військову службу по мобілізації 2 березня 2022 року.
Самовіддано виконував свій військовий обов’язок. Служив командиром радіовзводу роти зв’язку батальйону зв’язку та радіотехнічного забезпечення 114 бригади тактичної авіації.
Від 16 липня 2023 року зв’язок із бійцем був втрачений.
Загинув, виконуючи завдання в селі Старомайоровське Волноваського району Донецької області.
22 жовтня 2023 року Івана Барнича поховали поруч із могилою загиблого на війні Романа Мельника. Обидвоє товаришували. Обоє воювали. На жаль, обидвоє повернулися додому на щитах.