Погода у вересні: перший місяць осені буде сухим і теплим – Новини України

Погода у вересні: перший місяць осені буде сухим і теплим - Новини України

Фото: pixabay.com

Оскільки вересень є перехідним місяцем від літа до осені, то йому властиве загальне зниження температури повітря та послаблення грозової діяльності. Цього року в Україні перші дні вересня будуть теплими, місцями навіть спекотними з денними максимальними температурами в межах +24…+30 °С, на півдні та сході до +33 °С. Про це повідомляє кандидат географічних наук, синоптик Ігор Кібальчич, пише Meteoprog.

Синоптик зазначає, що вночі стовпчики термометрів опускатимуться до +10…+16 °С, на крайньому півдні та на узбережжях морів – до +17…+20 °С. Дощі переважно пройдуть у західних, центральних та північних областях. У східних та південних регіонах переважатиме суха погода.

У другій і третій декадах вересня в Україні опади малоймовірні. Розмиті атмосферні фронти принесуть локальні дощі переважно на Правобережжя країни. У східних та південних областях посилиться посуха та зберігатиметься найвищий рівень пожежної небезпеки (5 клас).

Температура повітря поступово знижуватиметься як вдень, так і вночі. Мінімальні температури в нічний час становитимуть орієнтовно +6…+13 °С, вдень повітря прогріватиметься до +20…+26 °С. У південній половині ночі виявляться помітно теплішими – близько +12…+18 °С, вдень стовпчики термометрів покажуть +22…+28 °С.

– У третій декаді місяця на тлі скорочення світлового дня, а також внаслідок низької відносної вологості, на поверхні ґрунту відзначатимуться заморозки. У західних областях і на крайній півночі країни в окремі ночі від’ємні температури можуть фіксуватися й у повітрі, – йдеться у повідомленні Ігоря Кібальчича.

Синоптик зазначає, опираючись на дані Українського гідрометцентру, що середньомісячна температура вересня очікується в межах +15…+20 °С, що на 1 – 3 °С вище за кліматичну норму. Кількість опадів становитиме 25 – 65 мм, у західних областях місцями 70 – 100 мм, що у межах норми, подекуди нижче за норму на 20 – 30%.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни