Подружжя дійшло до Верховного Суду, аби визначити ім’я та прізвище дитині

Батько звернувся до ВРАЦС, однак йому відмовили в реєстрації дитини із запропонованими прізвищем та іменем, оскільки мати не надала згоди. Тоді він звернувся до суду.  17 Серпня, 2022, 15:30 Україна Переглядів: 639

Упродовж року подружжя не могло дійти згоди щодо того, яке ім’я та прізвище надати новонародженій дитині, оскільки дружина під час шлюбу залишила дівоче прізвище. Верховний Суд вирішив по-своєму, повідомляє “Галка”.

Батько звернувся до ВРАЦС, однак йому відмовили в реєстрації дитини із запропонованими прізвищем та іменем, оскільки мати не надала згоди. Тоді він звернувся до суду. 

Районний суд, із рішенням якого погодився апеляційний суд, задовольнив позов, оскільки відповідно до законодавства України батьки повинні не пізніше одного місяця від дня народження дитини зареєструвати її в органі ВРАЦС, що не було зроблено сторонами у справі більше року у зв’язку з розбіжностями в поглядах щодо цього питання.

Натомість касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду скасував попередні рішення в частині позовних вимог щодо визначення прізвища та імені дитини й ухвалив у цій частині нове. З огляду на рівність прав батьків, засади розумності Верховний Суд вважає, що ім’я та прізвище дитини мають бути подвійними.

Мотивація суду така: ані законодавство України, ані норми міжнародного права не містять норм, які б наділяли будь-кого з батьків пріоритетним правом щодо дитини.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни