Подарунки від депутатів. У Калуші народні обранці по-іншому витрачатимуть бюджетні кошти

27 січня Калуська міська рада внесла зміни до Положення про фонд на виконання депутатських повноважень і повноважень міського голови. Востаннє це положення переглядали у 2017 році.

30 Січня,
2022,
11:00
Калуш

Переглядів: 386


Ілюстроване фото. Тепер депутат матиме кращі можливості для самопіару за бюджетні кошти

Щороку у Програмі розвитку місцевого самоврядування та міському бюджеті закладаються певні кошти фонду виконання повноважень депутатами і головою громади. Наприклад, на 2022 рік Фонд виконання депутатських повноважень становить 1,9 млн гривень (по 50 тис. гривень на кожного з 38-ми депутатів — стільки ж було і у 2021 році), а Фонд виконання повноважень міського голови — 350 тис. гривень (минулого року — 250 тис. гривень), інформують “Вікна”.

Цими коштами розпоряджаються депутати і голова. В основному їх витрачають на допомоги мешканцям (наприклад, на лікування). Також за рахунок фонду допомагають релігійним, спортивним, громадським організаціям, закладам, які фінансуються з міського бюджету (наприклад, можна закупити спортінвентар для школи тощо). А положення, яке затвердили депутати, регламентує механізм використання коштів Фонду.

Положення у новій редакції суттєво різниться від того, що діяло досі. Зокрема, розширено перелік напрямків, на які можуть витрачатися кошти фонду. Досі це були:

  • здійснення соціального захисту громадян та надання матеріальної допомоги найбільш соціально-незахищеним верствам населення;
  • зміцнення матеріально-технічної бази закладів міста, які фінансуються з міського бюджету (зараз замість міста записали територіальну громаду);
  • матеріальну підтримку релігійних, спортивних, громадських та інших неприбуткових організацій (було — на фінансову підтримку);
  • покращення об’єктів комунальної власності міста та благоустрій територій (тепер громади) та інше, що не суперечить чинному законодавству.

Ці пункти є і у новій редакції за винятком останнього. І з’явився новий напрямок — придбання витратних матеріалів, подарунків для проведення свят, навчально-виховних та спортивних заходів у виборчих округах. Тож тепер депутат зможе особисто вручати подарунки на окрузі і матиме кращі можливості для самопіару за бюджетні кошти. У інших випадках, хоча депутати і сприяють виділенню коштів, наприклад, на лікування, їхня участь зводиться до звернення до міського голови, а кошти мешканці отримують на рахунок безпосередньо з бюджету.

Є й інші суттєві зміни. Так, досі не було обмежень у розмірі допомоги одному заявнику. Зараз вони з’явилися.

«Розмір матеріальної допомоги одному заявнику не може перевищувати 50,0 тис. грн. В окремих випадках розпорядженням міського голови може надаватись одноразова грошова допомога в більшому розмірі, але не більше ніж 100,0 тис. грн.», — такий новий пункт з’явився у Положенні.

Ще один новий пункт передбачає, що кошти Фонду використовуються впродовж року пропорційно по місяцях.

Тобто, якщо досі депутат міг використати всі «свої» 50 тис. гривень одразу, то тепер є ліміт — близько 4,2 тис. гривень на місяць (для міського голови — близько 29 тис. гривень на місяць). Тобто, якщо людині потрібна буде допомога на лікування у більшому розмірі, то треба буде звертатися до кількох депутатів одразу.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни