Плюси і мінуси зубних імплантів: що варто знати кожному – Новини Галича

Пам’ятаєте, як років 20 тому ми всі захоплювалися сліпучими усмішками голлівудських акторів, як хотіли бути схожими на них: широко усміхненими, впевненими в собі? Але нам тоді й не снилися закордонні технології. 

Насправді люди вже сотні років тому почали перейматися красою і здоров’ям зубів. Давні етруски, народи Америки та багато інших замість протезів та імплантів використовували зуби тварин або своїх ворогів, золото, дорогоцінне каміння, слонову кістку або мушлі.

Вельможі середньовічної Європи теж не пасли задніх. У короля Людовіка  XV, наприклад, був особистий дантист на ім’я П’єр Фошар, творець перших брекетів із золотих пластинок та автор багатьох наукових трактатів на тематику стоматології. А ось перший імпланти у сучасному розумінні з’явився наприкінці 19 століття. Це були штифт із платини і коронка з кераміки, і створив їх доктор Харріс.

Можна багато розповідати про стоматологічні цікавинки минулого, але ж здорові та гарні зуби нам потрібні у теперішній час. На жаль, похвалитися ними може не кожен українець. Але там, де нас підвели здоров’я, генетика чи банальне невміння доглядати за ротовою порожниною, завжди можуть допомогти сучасні технології. Ще досить недавно нам здавалося, що лікування у стоматолога — це дорого й боляче, а тепер воно стало усвідомленою потребою кожної людини. Також кілька років тому побутувала думка, що імпланти можуть погано приживатися, але зараз усім відомо, що вірогідність невдачі — лише 1-2 відсотки. 

Коли варто ставити імплант? Показом, як правило, стає відсутність багатьох зубів у верхній та/або нижній щелепі, коли неможливо поставити місток. Звісно, тут йдеться не лише про естетику усмішки, але й про загальну шкоду для організму. Порушується прикус, погіршується дикція, починають розвиватися хвороби шлунково-кишкового тракту (особливо цим ризикують люди, у яких немає кутніх — жувальних — зубів). 

Задля справедливості варто згадати й про деякі протипокази встановлення імплантів, а саме: цукровий діабет, хвороби крові, ментальні розлади, вагітність. 

Які ж є “за” і “проти” імплантації зубів? Головний недолік — це досить висока вартість. Один імплант коштує від 300 доларів. Додайте сюди ціну коронки на нього, і вийде, що українцеві із середньою зарплатою не так вже й легко заробити на таку конструкцію. Крім того, приживлення імпланта триває від кількох місяців до півроку, залежно від особливостей організму. 

Тепер про переваги. По-перше, конструкція виготовляється, як правило, з титану, надміцного матеріалу, тому гарантія довічна. По-друге, коронки роблять максимально схожими на власні зуби пацієнта, тож усмішка за будь-яких обставин виглядатиме природною. По-третє, не руйнуються сусідні зуби, на які тепер буде значно менше навантаження. По-четверте, не страждають органи травлення. Ну й, звісно, поліпшується психологічний стан людини, зростає впевненість у собі.

Відчути всі переваги здорової людини може, як це не дивно, лише здорова людина. Тож якщо у вас є значні проблеми зі зубами, як і з будь-яким органом, не зволікайте, не соромтеся, не шкодуйте часу та грошей. Вірте в сучасну медицину — і вона допоможе вам повірити в себе.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни