Північнокримський канал у разі руйнації дамби Каховської ГЕС просто зникне — Зеленський

Росія намагається знищити енергетичну систему України, змусити наш народ страждати ще більше, але лише мобілізує цим міжнародну спільноту, щоб вона іще більше допомагала нам і ще більше тиснула на державу-терориста. 21 Жовтня, 2022, 07:30 Україна Переглядів: 514 Агрегати й дамба Каховської ГЕС заміновані російськими терористами, повідомив Президент України

А всі наші видатки на захист наших енергообʼєктів і на відновлення нашої інфраструктури після російських терористичних ударів будуть відшкодовані коштом російських же активів, ідеться у зверненні Президента України Володимира Зеленського від 20 жовтня.

“Кожен із терористів відповідатиме особисто за те, що робить. Перед судом. А держава-терорист заплатить за свій терор. Ізоляцією, деградацією й активами — як державними, так і квазіприватних осіб, які пов’язані з цим російським режимом”, — запевнив очільник держави.

Президент поінформував європейців під час засідання Європейської ради про черговий теракт, до якого Росія готується на Каховській гідроелектростанції: агрегати й дамба Каховської ГЕС заміновані російськими терористами.

Зараз усі у світі мають діяти потужно й швидко, щоб не допустити ще й такого російського теракту. Підрив дамби означатиме масштабну катастрофу, акцентував Володимир Зеленський.

“Звичайно, ми розуміємо, що окупантам байдуже, що буде з територією України. Вони цим своїм терактом можуть знищити, серед іншого, навіть можливість постачання води з Дніпра до Криму. Північнокримський канал у разі руйнації дамби Каховської ГЕС просто зникне”, — йдеться у зверненні.

І якщо Росія готує такий теракт, якщо вона серйозно розглядає і такий сценарій, то це означає, що терористи дуже чітко усвідомлюють: їм не втримати не тільки Херсон, а й увесь південь нашої країни, зокрема й Крим, акцентував Президент України.

“Ми маємо зараз усі разом — усі європейці, усі лідери світу, усі міжнародні організації — дати зрозуміти державі-терористу, що такий теракт на Каховській ГЕС означатиме абсолютно те саме, що й застосування зброї масового ураження. Наслідки для Росії мають бути відповідними”, — звернувся Володимир Зеленський до світу.

Світ повинен реагувати превентивно. Це ключове зараз. Принцип превентивного реагування на загрози безпеці нарешті повинен стати одним із базових для міжнародної політики, переконаний очільник держави.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни