Після звинувачень про “російський паспорт” чиновника Міноборони Лієва журналіст видалив свою пост – Новини України

Після звинувачень про "російський паспорт" чиновника Міноборони Лієва журналіст видалив свою пост - Новини України

Олександр Лієв звільнився з посади виконувача обов’язків керівника департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони через цькування, яке зазнав після публікації журналіста “Української правди” Михайла Ткача про нібито його російський паспорт. Чиновник заявив, що ніколи не мав громадянства країни-агресора, а прізвище на фейковій фотографії відрізняється від справжнього. Відеозвернення він опублікував у Фейсбуці.

– Щойно Михайло Ткач опублікував фото якогось нібито паспорта, на якому написано прізвище Лієв з помилкою. Англійською мовою моє прізвище пишеться з п’ятьма літерами, а не чотирма. Фотографія – для людей, які мене не знають, можливо схожа на мене. З місцем народження в Москві, так і взагалі, з російським паспортом ця фотографія, якого в мене ніколи не було, бути не могло і, природно, немає, – заявив Лієв.

Чиновник вважає, що журналіст вирішив “хайпанути” на цьому скандалі, але в результаті нашкодив інтересам держави. Попри це Лієв вирішив звільнитися з оборонного відомства.

– Це Михайло Ткач теж хотів хайпанути, підставивши й видання, яке я завжди читав. Приєднався Михайло Ткач до хайпа, який вже нашкодив нашій оборонній спроможності. Справді нашкодив… Тому що я звільнився – я написав заяву на звільнення. І сьогоднішнім числом є наказ про моє звільнення, я попросив про це міністра. Я виконував велику кількість завдань та програм, які тепер потрібно передати комусь для їх виконання. Це важливі програми, – пояснив він.

Також екс-співробітник Міноборони заявив, що після поширення інформації про те, що він нібито має російське громадянство, його родина опинилася в небезпеці. За його словами, військовослужбовці з передової повертаються до Києва, щоб нібито розправитись із рідними Лієва.

– Крім того, цей хайп фізично загрожує мені та моїй родині. За 10 хвилин я отримав кілька погроз. І хлопці, мої побратими, які побачили це фото, повертаються зараз із передка. Вони не придивляються – чи правильно написане моє прізвище, вони не придивляються – чи я на фото. Вони обіцяють розправитися з моєю сім’єю. Я на цих хлопців не ображаюся – якби сам дізнався, що хтось із моїх побратимів виявився громадянином Росії, то, можливо, й сам би вбив, – сказав чиновник.

У зв’язку з ситуацією, що склалася, Лієв звернувся до українських журналістів з проханням перевіряти інформацію і переконатися в її достовірності перед тим, як поширювати. Він нагадав, що в країні зараз складний час і суспільству не потрібні такі “хайпи”.

ЧТО ПРОИЗОШЛО?

Журналист “Украинской правды” Михаил Ткач обвинил чиновника Минобороны Александра Лиева в наличии российского гражданства. Он опубликовал в своем Фейсбуке фотографию “паспорта гражданина РФ”, который якобы принадлежит Лиеву. После того, как выяснилось, что фотография является фейковой, Ткач удалил свой пост. “Украинская правда” также исправила текст статьи о Лиеве, в котором ссылается на “достоверные источники”.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни