Підвищення зарплати народним депутатам: міфи і правда – Новини України

Підвищення зарплати народним депутатам: міфи і правда - Новини України

Фото: facebook.com/verkhovna.rada.ukraine

Оце зухвальці! У країні війна: мільйони українців вимушені були стати переселенцями і втратили роботу, мільйони співгромадян змушені працювати на «мінімалку» або 50% зарплати за галопуючого курсу долара, а народні депутати тим часом підвищують собі зарплату майже вдвічі. Приблизно така реакція народу на рішення Верховної Ради від 19 липня про перегляд грошового забезпечення народних депутатів.

«КП в Україні» знайшла відповіді на запитання, які в першу чергу ставляться щодо підвищення парламентаріями зарплати собі, дорогеньким.

Рішення приймалося без обговорення? – Так

На оголошення назви проєкту постанови про так зване підвищення зарплати та безпосередньо голосування у депутатів пішло… 45 секунд! Тобто рішення ухвалили блискавично.

Депутати голосували одноголосно? – Ні

Але конституційною більшістю. Із присутніх 355 депутатів – 308 проголосували “за”. «Утрималися» троє: від «Слуги народу» Ігор Василів та двоє позафракційних – Антон Яценко та Вікторія Гриб. Усі, хто залишився, які ні «за», ні «проти» – просто не голосували.

Зарплата парламентаріїв зросла вдвічі? – І так, і ні

– Ні про яке підвищення не йдеться. Цим документом ми повернули зарплати на колишній рівень. Кілька місяців тому нам її урізали. А все через те, що змінювався оклад членів Кабміну, до яких прив’язані наші зарплати. У результаті, наприклад, у мене згідно з держбюджетом на 2022 рік зарплата має бути на рівні 34 тисячі гривень, але кілька місяців я отримував лише 22 тисячі, – на правах анонімності пояснює один із народних депутатів. – Мабуть, єдина новація цієї постанови – зарплати депутатам, які не входять до складу якогось комітету, встановили на рівні членів комітетів – 10 прожиткових мінімумів, і все.

«Підвищення» профінансують міжнародні донори? – Ні

Текст документа виписаний так, що складається враження, що додаткові виплати фінансуватимуться за рахунок міжнародної допомоги, яка на сьогоднішній день становить трохи більше ніж 1,5 млрд грн. В Апараті Верховної Ради це заперечують.

– Фактично ухваленою 19 липня Верховною Радою України Постановою «Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України» встановлено порядок використання перерозподілених коштів, – повідомили в Апараті Верховної Ради. У перекладі з чиновницької мови це означає, що витрати на оплату праці народних депутатів залишаються у рамках кошторису Верховної Ради на 2022 рік. А вона, по-перше, спочатку передбачала підвищення зарплат депутатам. На ці потреби виділялося додатково 33,3 мільярда гривень порівняно з 2021 роком. По-друге, щоб забезпечити депутатам колишню зарплату, Апарату Верховної Ради довелося урізати деякі витрати на забезпечення діяльності парламенту.

Документ набирає чинності заднім числом? – Так

У прийнятій ухвалі сказано, що вона набирає чинності з 1 червня, тобто, дійсно, заднім числом. Юристи зазначають, що, з погляду права, набрання чинності законодавчим актом заднім числом – сумнівне рішення.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни