Підтримка тилу: усі 62 територіальні громади Прикарпаття прийняли переселенців

В Івано-Франківській громаді працює 76 релокованих підприємств. Це дозволило відкрити близько тисячі робочих місць. Про це очільник громади Руслан Марцінків розповів на пресконференції, яку ініціювало регіональне відділення Асоціації міст України,  інформує Фіртка. Водночас Івано-Франківськ за понад рік прийняв понад 70 тисяч переселенців. Постійно проживають наразі удвічі менше, але для кожного створили умови для комфортного і безпечного проживання. Разом з тим, як повідомив очільник Коломийської громади Богдан Станіславський, торік громада стикнулась з чималою кількістю викликів.

«Минулий рік війни для Коломиї став викликом. Зі сходу переїжджали багато переселенців, одночасно відбувалась мобілізація, в нас базується наша 10-та гірсько-штурмова бригада, маємо військові частини, друге — до нас перебралися і військові частини зі сходу. Одним з викликів Коломийської громади зараз є те, щоби бюджет минулого року був набагато збільшений, відповідно ми найбільше в області маємо коштів повертати державі»,— підкреслив Станіславський. 

Так, за словами виконавчого директора Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрія Стефанчука, усі 62 територіальні громади Прикарпаття прийняли до своїх громад внутрішньо переміщених осіб. 

«Органи місцевого самоврядування Івано-Франківщини прихистили понад 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб, також виділили понад 100 мільйонів гривень в різний спосіб для потреб військових. Також усі 62 територіальні громади Прикарпаття працювали над економічною складовою — релокували, точніше дали прихисток для релокації понад 75-ти підприємствам. Вони сьогодні працюють, і коли ми говоримо за наповнення бюджетів і розуміємо, що це дорівнює видаткам на військо, то це ключова ніша, яку ефективно виконують органи місцевого самоврядування на Прикарпатті», — поділився Стефанчук. 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни