Підприємство зі Львова планує спалювати у Калуші небезпечні відходи

На офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля. Зокрема ТОВ “ЕКОБОС ПЛЮС” планує здійснення діяльності, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, а саме: здійснення операцій в сфері поводження з небезпечними відходами. 09 Березня, 2023, 10:00 Калуш Переглядів: 992 Ілюстроване фото. Підприємство планує розмістити дві установки для термічного знищення відходів Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

В офіційному повідомленні зазначено, що планова діяльність буде здійснюватися за адресою: м. Калуш, вул. Промислова, 11 — в орендованому приміщенні площею 222,8 кв. метрів, що розташоване в межах промислової зони. В Реєстрі договорів оренди земельних ділянок станом на початок 2021 року земельну ділянку за цією адресою орендує ВАТ “Оріана”. Її площа — понад 21,6 гектара, інформують “Вікна”.

Повна назва підприємства — ТОВ «Перше соціальне підприємство по утилізації небезпечних відходів ЕКОБОС ПЛЮС», воно зареєстроване за адресою у Львові, причому недавно – дата застування  2 грудня 2022 року.

У повідомленні зазначено, що для здійснення операцій щодо поводження з небезпечними відходами ТОВ «ЕКОБОС ПЛЮС» має відповідну матеріально-технічну базу. Всі відходи зберігатимуться в тарі, що забезпечує локальне зберігання, дозволяє виконувати вантажно-розвантажувальні та транспортні роботи.

Режим роботи підприємства однозмінний, впродовж року і буде визначатись попитом на послуги підприємства.

Запропоновано дві технічні альтернативи. Перша: у виробничому приміщенні підприємства розміщуються дві установки для термічного знищення відходів: крематор-утилізатор КБ-200 (на дизпаливі, температура спалювання — до 1100 градусів за Цельсієм, разове завантаження — до 100 кг) і теплогенератор-утилізатор ТГУ-1200 (паливо — біомаса на основі целюлози, температура спалювання — 1020 градусів за Цельсієм, разове завантаження — до 90 кг). У другому варіанті замість крематора-утилізатора пропонуть установку для термічного знищення відходів утилізатор УТ100Д. Максимальна річна виробнича потужність — 1200 тонн на рік утилізованих відходів.

«Соціально-економічний вплив діяльності ТОВ «ЕКОБОС ПЛЮС» носить позитивний характер. Планована діяльність, крім створення додаткових робочих місць та збільшення обсягів відрахувань до бюджету, вирішує глобальну проблему стихійного, неорганізованого розміщення відходів, запобігає утворенню несанкціонованих місць їх зберігання та накопичення, знижує екологічне навантаження на довкілля в регіоні. Розташування об’єкту в промисловій зоні не зачіпає інтересів жителів прилеглих населених пунктів. Впровадження планованої діяльності є вагомим внеском у розвиток регіональної економіки», — йдеться у повідомленні.

Щодо можливого впливу на довкілля, то зазначено, що впливу на грунти, водне середовище, рослинний і тваринний світ, клімат і мікроклімат не передбачається. Можливий вплив на повітряне середовище (тимчасові викиди забруднюючих речовин утворюються під час монтажу обладнання; джерелами утворення забруднюючих речовин на період експлуатації  об’єкта будуть установки спалювання та робота автотранспорту) та шум (межа розповсюдження шуму знаходитиметься в межах виробничого майданчика та встановленої санітарно-захисної зони  та не перевищуватиме допустимих значень).

Планована суб’єктом господарювання діяльність може мати значний вплив на довкілля, отже, підлягає оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

Оцінка впливу на довкілля — це процедура, що передбачає підготовку суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля; проведення громадського обговорення планованої діяльності; аналіз уповноваженим органом звіту з оцінки впливу на довкілля, будь-якої додаткової інформації, яку надає суб’єкт господарювання, а також інформації, отриманої від громадськості під час громадського обговорення, іншої інформації та надання уповноваженим органом мотивованого висновку з оцінки впливу — визначає допустимість чи обґрунтовує недопустимість провадження планованої діяльності та визначає екологічні умови її провадження.

Громадське обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, триватиме впродовж 20 робочих днів від дати оприлюднення повідомлення. Суб’єкт господарювання під час підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля зобов’язаний врахувати повністю, врахувати частково або обґрунтовано відхилити зауваження і пропозиції громадськості.

Як зазначено у повідомленні, зауваження і пропозиції необхідно надсилати до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. Департамент екологічної оцінки, контролю та екологічних фінансів, 03035 м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, e-mail: [email protected], тел. (044) 206-31-40, 206-31-50, контактна особа: заступник директора департаменту — начальник відділу оцінки впливу на довкілля Департаменту екологічної оцінки, контролю та екологічних фінансів — Грицак Олена.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни