Під час розкопок в Ужгородському замку археологи знайшли єзуїтський медальйон – Новини України

Під час розкопок в Ужгородському замку археологи знайшли єзуїтський медальйон - Новини України

Фото: facebook.com/vmoizhes

Під час розкопок в Ужгородському замку археологи знайшли єзуїтський медальйон, ймовірно, XVII чи XVIII століття. Про це розповів директор археологічного музею Ужгородського національного університету Володимир Мойжес у фейсбуці.

– Виявлений цього року під час археологічних досліджень руїн церкви на території Ужгородського замку. З одного боку зображений у профіль св. Франциск Ксаверій, з іншого – профіль св. Ігнатія Лойоли. Як можна датувати? Наприклад, за письмовими джерелами. Виходячи з дати канонізації Ігнатія Лойоли та Франциска Ксаверія (1622) і року руйнації церкви (1728), ми визначаємо хронологічні межі, – розповів археолог.

На території замку наразі досліджують руїни середньовічної римо-католицької церкви святого Юрія. Дослідження розраховано приблизно на 5 років, оскільки площа храму доволі велика. Уперше руїни замкової церкви дослідили у 1978 році. Проте перші масштабні розкопки розпочались лише у 2018 році. Археологи знайшли уламки керамічних та скляних посудин, монети, зброю, елементи одягу та прикрас. 

 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни