Піар чи підтримка? Влада Калуша зустрілася з головами ОСББ

20 січня Калуський міський голова Андрій Найда написав про спілкування влади з головами об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків.

21 Січня,
2022,
15:00
Калуш

Переглядів: 653


У бюджеті громади на 2022 рік не передбачили належного фінансування для головної для ОСББ місцевої програми

«Зустрілися з керівниками ОСББ. Сьогодні саме на них покладена відповідальність щодо утримання на належному рівні будинків, прибудинкових територій.

У 2021 році додалося 8 нових об’єднань співвласників.

Обговорили  проблеми, з якими стикаються мешканці у сфері житлово-комунального господарства багатоповерхівок.

Є розуміння того, що передбачених коштів в бюджеті громади є недостатньо, однак ми домовилися проводити зустрічі з представниками ОСББ щонайменше раз у квартал, щоб при можливості спільно вирішувати нагальні питання», — йдеться на Facebook-сторінці міського голови.

Втім голови деяких ОСББ вважають, що ця зустріч мала на меті, скоріше, піар влади, а не напрацювання якихось реальних рішень, інформують “Вікна”.

«Відповідальність то за будинки наша, а де відповідальність міської влади, та персонально міського голови і заступників хоча б за свої слова «Створюйте ОСББ ми допоможем»?

Сьогодні зібрались для того щоб почути, що зберемось ще за три місяці, для того, щоб ще потім ще раз зібратись і нічого корисного не зробити… За те фото в фейсбуку, хоть на глянець… Ніякої визначеної позиції влади щодо роботи з ОСББ і розуміння, що далі немає. Даремно витрачений час», — прокоментував допис міського голови голова найбільшого у Калуші ОСББ «Незалежність К» Микола Височанський.

А голова ОСББ «Січове 15» Ярослав Косар зазначив:

«А де обіцяна підтримка учасників програми “Енергодім”. Для чого тоді було підписувати той меморандум і розпіарювати це підписання в соцмережах???».

Йдеться про Меморандум про співпрацю між державною установою «Фонд енергоефективності» та Калуською міською радою для налагодження тісної співпраці та консолідації зусиль, які спрямовані на підтримку ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, який 9 лютого 2021 року підписав міський голова Андрій Найда. Перед тим текст Меморандуму затвердила Калуська міська рада. У рішенні, зокрема, прописали, що його метою є «фінансова підтримка об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках шляхом здешевлення кредитних ресурсів за рахунок бюджету міста». Зокрема, за документом, міська рада взяла на себе зобов’язання розробити, реалізувати  та забезпечити фінансування місцевої програми з енергоефективності для багатоквартирних будинків, у яких створено ОСББ.

Нагадаємо, у 2019 році Фонд енергоефективності, який фінансується як за рахунок коштів державного бюджету, так і за рахунок іноземних донорів, запустив програму «Енергодім» — для підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків, у яких створено ОСББ.

Фонд енергоефективності частково відшкодує ОСББ вартість витрат на реалізацію заходів з енергоефективності. У програмі беруть участь чотири калуські ОСББ, відтак — будуть утеплені п’ять багатоповерхівок.

Зважаючи на те, що вартість робіт з комплексної енергомодернізації житлових будинків є суттєвою, то головною перешкодою для участі у програмі є необхідність залучати великі суми. З 2020 року калуські ОСББ зверталися до міської влади із пропозицію розробити і фінансувати міську програму підтримки ОСББ, які беруть участь у програмі Фонду енергоефективності. Проте ні у 2021, ні на 2022 рік, не зважаючи на меморандум, у Калуші немає бюджетної програми на підтримку участі ОСББ у програмі «Енергодім».

Більше того, у бюджеті громади на 2022 рік не передбачили належного фінансування для головної для ОСББ місцевої програми — стимулювання створення та підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. За нею кошти в основному виділяють на проведення капітальних ремонтів та умовах співфінансування з боку мешканців. Програмою на 2022 рік передбачено 6,5 млн гривень, а у бюджеті є всього 2,3 млн гривень. Для порівняння: програмою підтримки ОСББ на 2020 рік було передбачено 3 млн 350 тис. гривень. І, не зважаючи на те, що це був справді кризовий період, пов’язаний із пандемією, з програми зняли всього 150 тис. гривень, а решту зобов’язань перед ОСББ міська влада виконала. Програмою на 2021 рік для ОСББ вже було передбачено 5,5 млн гривень. Згодом суму зменшили на 1 млн гривень, але 4,5 млн гривень було виділено.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни