Перлова каша з м’ясом, хліб та гарячий чай. У Івано-Франківську запрацювала “Польова кухня”

У Івано-Франківську запрацювала польова кухня. Щоправда, лише у тестовому режимі. Розгорнули такий пункт гарячого харчування біля ліцею №17, що на Набережній. 16 Грудня, 2022, 13:30 Прикарпаття Переглядів: 453

У меню — перлова каша з м’ясом, хліб та гарячий чай. П’ятикласники одразу посмакували стравами. Кажуть, смачно, а після уроків ще й доречно, повідомляють “Вікна”.

33 кілограми каші й 35 півлітрових банок м’ясних тушкованок. І буквально за кілька годин польова кухня може нагодувати кілька сотень людей гарячою та поживною їжею. Ще й працює ця установка не залежно, чи є електрика, чи її немає.

«Заряджається від генератора, закачуємо повітря, розпалюємо, заливаємо воду і приступаємо до роботи. Ми можемо підтримувати та чай гарячий подавати, і кашу смачну дуже. Люди голодні не будуть», — розповів пожежник-рятувальник Івано-Франківської міської аварійно-рятувальної служби Любомир Каспрук.

А ще на такому мобільному пункті харчування можна випікати хліб, смажити картоплю-фрі та котлети Якщо готувати кашу з м’ясом на усіх чотирьох конфорках, то за один раз можна нагодувати й до 800 мешканців. Їздитиме у випадку блекауту такий мобільний пункт харчування по всіх мікрорайонах міста та всієї громади.

«Це мобільний пункт харчування гарячого приготування їжі «Керхер». Дуже практична, досить економна. Ми маємо можливість такою кухнею приїжджати в будь-яке місце не тільки в Івано-Франківську, але й по всій територіальній громаді. Коли готується, то працюють всі конфорки, які в нас є. Це приблизно до трьох годин і ми маємо готовий вихід продукції», — зазначив начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Ігор Влізло.

Цього тижня польова кухня виїхала у тестовому режимі, каже міський голова Руслан Марцінків. У такий спосіб перевірили, наскільки швидко і чи взагалі реально організувати підвіз гарячої кухні у найкоротші терміни у випадку надзвичайної ситуації.

«Важливо було спробувати, дізнатися, скільки порцій ми можемо зробити. І як ми можемо врятувати людей в разі блекауту. Ми бачимо, що в цьому районі теж дуже часто виключають світло. І організовуємо для того, щоби люди могли поїсти, для того, щоби люди могли десь попити чаю. Навіть собі гарячої каші взяти додому. Маємо вже певний тест, будемо використовувати, будемо по мікрорайонах годувати людей», — розповів міський голова Руслан Марцінків.

Насамперед це має стати порятунком для літніх людей та для тих, хто не матиме змоги у час повного блекауту приготувати собі їжу. Страви польової кухні, як і сама ідея їх довозу по мікрорайонах, мешканцям сподобалась. Кажуть, це буде справжнім порятунком, якщо світла не буде понад добу.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни