Перевірки роботи одеської ДТЕК: звіт про порушення склав понад 200 сторінок – Новини України

Перевірки роботи одеської ДТЕК: звіт про порушення склав понад 200 сторінок - Новини України

Результати перевірки діяльності енергетичного монополіста компанії АТ «ДТЕК Одеські електромережі» озвучили представники національного регулятора у сфері енергетики НКРЕ КП на відкритому засіданні минулої середи, 14 червня.

Звіт про порушення становив понад 200 сторінок, а представник комісії Ольга Бабій зазначила, що найбільша кількість скарг від населення на роботу ДТЕК стосується надання послуг зі стандартного та нестандартного підключення за 2022 рік.

Більшість озвучених цифр і фактів потребують коментаря профільних фахівців, проте навіть те, що зрозуміло простому обивателю, багато говорить про роботу монополіста.

Так, перевірка зафіксувала, що ДТЕК не зміг забезпечити відновлення електроенергії після аварійного відключення до регламентованого законом 22-годинного терміну майже 700 споживачам (маються на увазі випадки, що сталися з вини ДТЕКу, без урахування відключень, пов’язаних з ворожими обстрілами об’єктів інфраструктури – ред.). Так, виявляється монополіст повинен повернути світло у ваші квартири протягом 22 годин. Тепер, згідно із законом, ДТЕК зобов’язаний виплатити людям компенсацію, проте зробити він це має намір тільки після закінчення або скасування військового стану в Україні. При тому, що для пересічних українців таких відстрочок від ДТЕКу не передбачено і більшість одеситів оплачує послуги вчасно.

Крім того, перевірка підтвердила факт, який і так відомий будь-кому, хто хоч раз намагався додзвонитися до кол-центру ДТЕК. У 2022 році почути голос оператора протягом 30 секунд, що є гарантованим стандартом якості, не змогла майже третина тих, хто телефонував, а взагалі не мав можливості зв’язатися з оператором кожен шостий абонент.

І вишенька на торті – приватна компанія АТ «ДТЕК Одеські електромережі» вирішила компенсувати свої недоотримані доходи за рахунок кінцевих споживачів. 2021-2022 року енергетики нібито недозаробили 1млн 67 тисяч гривень і тепер збираються на цю суму збільшити тариф на послугу з розподілу електроенергії на 2024-2025 роки.

Зазначимо, що одесити не змогли виступити на електронній конференції. Як розповів керуючий обслуговуючої компанії «Коїн» Олег Чайковський, у організатора двічі відключався зв’язок прямо перед виступом і за підсумком компанія, яка представляє інтереси тисяч одеситів, які мають претензії до енергетичного монополіста, втратила можливість викласти свої претензії.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни