До Офісу омбудсмена надходить дедалі більше скарг від внутрішньо переміщених осіб щодо скасування соціальних виплат. Громадяни вважають, що їх незаконно позбавили права на отримання додаткової соцдопомоги, а саме – допомоги на житло. Про це у коментарі “Укрінформу” сказав уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
– Насамперед в нас зараз є шалене збільшення кількості звернень з-поміж ВПО – громадян України, які вважають, що їх незаконно позбавили права на отримання додаткової соцдопомоги, а саме — допомоги на житло, яка виплачувалася на кожного дорослого та на кожну дитину, які втратили фактично все на ТОТ або на лінії фронту. І люди вимагають, щоб їм поновили такі виплати, – зазначив Лубінець.
За його словами, на другому місці – звернення щодо отримання якихось додаткових послуг від громад. Наприклад, про влаштування дитини у дитсадочок або школу.
– Це було, як правило, на початку навчального процесу, навчального року. Зараз набагато менше подібних випадків, це може бути, коли сім’я ВПО переїжджає з однієї громади в іншу, – додав омбудсмен.
З 1 березня допомогу продовжать виплачувати лише окремим категоріям населення, серед яких пенсіонери з певним рівнем доходу, люди з інвалідністю 1 та 2 груп, діти-сироти, тяжкохворі діти, батьки-вихователі та прийомні батьки. Також право на соціальну виплату мають сім’ї ВПО, якщо дохід родини менший, ніж 9 тисяч 444 гривні на людину та у разі, коли у складі сім’ї є особа, що не працює з певних причин. Раніше соціальні виплати отримували близько 2,5 мільйонів людей. Після змін у правилах нарахувань держава продовжує підтримувати понад 1,5 мільйона ВПО.