Пелосі залишить посаду лідера демократів у Конгресі США – Новини України

Пелосі залишить посаду лідера демократів у Конгресі США - Новини України

Фото: REUTERS

Спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі заявила, що не балотуватиметься на керівну посаду в партії, що знаменує кінець епохи і створює серйозні потрясіння для демократів у Палаті представників. Про це вона сказала у своєму виступі на засіданні Палати представників у четвер, повідомляє CNN.

– Тепер ми маємо сміливо рухатися у майбутнє. Настав час новому поколінню очолити демократичну фракцію, – сказала речник.

Пелосі заявила, що продовжить “говорити від імені мешканців Сан-Франциско” як їхній конгресмен, але не прагнутиме переобрання на керівну посаду. Її заява була зроблена після того, як демократи втратили більшість у нижній палаті, але зберегли контроль над Сенатом на проміжних виборах 2022 року.

82-річна Пелосі очолила фракцію демократів у Палаті представників у 2002 році після того, як багато членів її партії виступили проти резолюції, яка санкціонувала застосування сили в Іраку.

Як пише “Голос Америки”, зайняти її місце як головний демократ у Палаті представників може спробувати ліберальний конгресмен з Нью-Йорка Хакім Джефріс. Однак деякі інші провідні демократи також можуть зробити подібну спробу. Нинішній лідер демократів у Палаті представників 83-річний Стіні Хойєр заявив, що залишить цю посаду і підтримав Джефріса. Крім того, на посаду лідера демократів може претендувати 82-річний Джеймс Клайберн із Південної Кароліни. При цьому Пелосі заявила, що має намір залишитися в Конгресі, щоб допомагати своєму наступнику.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни