ПЦУ переходить на новий календар. Коли буде Різдво, Великдень, Покрова і Миколая

Тож вже з 1 вересня більшість християн України можуть почати відзначати релігійні свята по-новому. Різдво буде 25 грудня, а не 7 січня. Так само змістяться й інші свята — такі як Покрова (1 жовтня), Водохреще (6 січня) і Миколая (6 грудня). 24 Травня, 2023, 12:30 Україна Переглядів: 838 Ілюстровапне фото. Формально перехід ще має затвердити помісний собор церкви 27 липня 2023 року за участі мирян Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

“Раніше казали польські (католицькі) і українські (православні) свята, а сьогодні кажуть – країнські і московські свята. Новий календар буде українським, а ті, хто залишаються на старому — трішечки на московському”, — заявив ВВС Україна митрополит Вінницький Симеон на початку архиєрейського собору ПЦУ в Києві, який ухвалює рішення перейти на новий церковний календар.

Православна церква України — найпопулярніша релігійна організація країни — сьогодні вирішує повністю перейти на новий календар. Раніше про таке ж рішення повідомила Українська греко-католицька церква.

Тож вже з 1 вересня більшість християн України можуть почати відзначати релігійні свята по-новому. Різдво буде 25 грудня, а не 7 січня. Так само змістяться й інші свята — такі як Покрова (1 жовтня), Водохреще (6 січня) і Миколая (6 грудня).

Але це не стосуватиметься Великодня і деяких інших свят, зокрема Трійці. Далі ми пояснимо, чому саме їх відзначатимуть по-старому.

Рішення про перехід на новий календар ПЦУ ухвалює на архієрейському соборі — зібранні усіх єпископів. Він відбувається у Києві в Трапезному храмі Києво-Печерської лаври.

Формально перехід ще має затвердити помісний собор церкви 27 липня 2023 року за участі мирян. Проте, як заявив ВВС предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, питання вже вирішене, з 1 вересня перехід буде.

Перехід на новий календар став важким кроком, на який не наважувались десятиріччями. Церковники боялись, що люди не сприймуть реформу і будуть святкувати по-старому. Чи будуть переходити до УПЦ Московського патріархату, яка, як і РПЦ, проти впровадження календарної реформи.

Проте після повномасштабного вторгнення Росії це питання набуло політичного забарвлення і більшість українців висловили підтримку такому кроку. Це питання почали сприймати як рух “Геть від Москви!”

Різниця між старим Юліанським і новим Григоріанським календарем складає 13 днів.

Світська Україна разом з більшістю інших країн вже більше 100 років живе за точнішим — григоріанським календарем, запровадженим у XVI ст.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни