Парламент Канади закликав уряд визнати Вагнер терористичною організацією – Новини України

Парламент Канади закликав уряд визнати Вагнер терористичною організацією - Новини України

Фото: IGOR RUSSAK/REUTERS

Нижня палата парламенту Канади підтримала постанову про направлення уряду пропозиції стосовно офіційного визнання ПВК “Вагнер” терористичною організацією.  Як повідомляє Укрінформ, відповідну заяву до сесійної зали внесла депутатка від Нової демократичної партії Гізер Макферсон. Пропозиція була прийнята одностайно.

– Зважаючи на інформацію про порушення підтримуваною росією групою “Вагнер” прав людини та напади на цивільних в Україні, а також в інших частинах світу, Палата громад закликає уряд негайно визнати групу Вагнера терористичною організацією, – наголошується у тексті постанови.

У Канаді рішення про внесення певних організацій до переліку терористичних належить до повноважень уряду. Тож постанова є рекомендаційною, а не обов’язковою до виконання.

Паралельно видання CNN опублікувало інтерв’ю з колишнім найманцем ПВК “Вагнер” Андрієм Медведєвим, який заявив, що жорстокість, свідком якої він став в Україні підштовхнула його до дезертирства.

Чоловік запевнив, що бійців групи “Вагнер” часто відправляли в бій без особливих вказівок, а ставлення до новобранців було безжальним.Так, за його словами, вагнерівці збирали тих, хто не хотів воювати, і розстрілювали їх на очах у новоприбулих

26-річний Медведєв також стверджує, що раніше служив у російській армії. До “Вагнеру” приєднався як доброволець. Перетнув кордон України вже через 10 днів після підписання контракту  – в липні 2021 року. Служив поблизу Бахмута. Ця група найманців стала ключовим гравцем у російському вторгненні в Україну.

Втік завдяки фальшивому посвідченню журналіста на вигадане ім’я, яке допомогла Мєдвєдєву втекти з Росії. Посвідчення мало слугувати прикриттям, якщо поліція попросить його посвідчити особу в Росії.

CNN запросило у ПВК “Вагнер” даних на Андрія Медвєдева, але в ПВК відмовилися від коментаря з цього приводу.

Раніше США ввели санкції проти «Вагнеру», визнавши ПВК міжнародним злочинним угрупуванням. 

 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни