Пам’ятник Чкалову в Києві приготували до демонтажу – Новини України

Пам'ятник Чкалову в Києві приготували до демонтажу - Новини України

Фото: /t.me/dom_channel

У Києві пам’ятник радянському льотчику Валерію Чкалову приготували до демонтажу. Про це 8 лютого повідомила військовослужбовець ЗСУ, депутат Київради від “Голосу” Аліна Михайлова.

– Сьогодні прийшли комунальники, трохи поцупали постамент, обнесли парканчиком і поставили папірчик, що він буде незабаром демонтований, – написала вона у своєму телеграм-каналі.

Михайлова додала, що сьогодні робоча група має дати доручення Департаменту благоустрою на демонтаж. За її словами, це питання найближчого часу.

Вранці 8 лютого в київських пабліках поширили відео та фото, на якому працівники комунальних служб оточили пам’ятник Чкалову.

Увечері 7 лютого Міністерство культури та інформаційної політики повідомило, що пам’ятники Ватутіну та Чкалову в Києві мають бути демонтовані найближчим часом. У МКІП визнали їх такими, що не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Відповідний наказ підписав міністр Олександр Ткаченко. У МКІП заявили, що питання перенесення вищезазначених пам’ятників КМДА могла вирішити без втручання міністерства.

Пам’ятник Чкалову розташований у сквері на розі вулиць Гончара і Коцюбинського, а радянському генералу Миколі Ватутіну – в Маріїнському парку. Пам’ятник Чкалову був встановлений 1981 року.

У грудні в Одесі демонтували пам’ятник імператриці Катерині II, а в Дніпрі знесли пам’ятник Пушкіну.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни