Літо – благодатна у всіх відношеннях пора, коли багато сонця, довгий день, в садах достигають ягоди та фрукти, а на присадибних ділянках городина. Саме влітку справжні господині стараються максимально поповнити запаси овочевої та фруктової консервації – адже попереду довга зима, коли так хочеться хрумкого огірочка, червонобоких помідорів чи вишневого варення. Сайт torchyn.ua пропонує десятки варіантів консервації у спеціальному розділі, де представлені різноманітні варіанти маринованих та малосольних огірочків, маринованих помідорів та перцю, консервованих баклажанів кабачків, та декілька видів консервованих салатів, в тому числі простий та доступний салат із огірків на зиму – варто попробувати.
Що входить до складу салату
Основний інгредієнт салату з огірків – звісно ж самі огірки. Для салату згодяться не обов’язкового красиві на вигляд огірочки, які можна замаринувати або заквасити на зиму цілими, адже для салату їх прийдеться нарізати тонкими кружальцями. Для того, щоб заповнити салатом чотири півлітрові банки потрібно мати у запасі:
- до двох кілограмів огірків та по 250 г ріпчастої цибулі і моркви;
- два червоних (можна жовтих або зелених) болгарських (солодких) перців;
- 5-6 зубчиків часнику (в залежності від їх розміру та уподобань кожної господині) та три столові ложки дрібно нарізаної зелені петрушки.
Окрім основних інгредієнтів салат з огірків на зиму заливається спеціально приготовленим маринадом, до складу якого входить кетчуп ТМ «Торчин» (бажано гострий «Чилі»), якого знадобиться чотири столові ложки. Також для приготування маринаду потрібно одну столову ложку солі, по пів склянки 10-процентного оцту, соняшникової олії та цукру, півтори склянки води.
Жоден маринад не може бути якісним без використання спецій, тому для приготування маринаду потрібно використати по 5 горошин чорного та духмяного перцю, три гвоздики, три лаврових листочка.
Покрокові етапи приготування салату
Перед приготуванням салату всі основні інгредієнти, на кшталт огірків, перцю та петрушки необхідно старанно помити та почистити (це стосується моркви та ріпчастої цибулі). Далі – процес нарізання: огірки ріжемо на тонкі кружальця, цибулю – можна кружальцями або пір’ям (як кому більше подобається). Моркву слід натерти досить грубо, натомість перець ріжемо у вигляді тонкої соломки, зубчики часнику – розрізаємо на слайси, зелену петрушку – подрібнюємо. Далі всі заготовлені інгредієнти старанно перемішуємо, солимо (достатньо однієї столової ложки) та даємо «подружитися» впродовж двох годин.
Поки складові салату настоюються можна приготувати маринад – виливаємо в каструлю воду та додаємо всі зазначені у рецепті спеції та приправи (окрім олії). Після того, як маринад закипів, виключаємо вогонь та даємо маринаду охолонути (для використання маринад повинен мати кімнатну температуру.
На завершальному етапі до нарізаних овочів потрібно додати соняшникову олію, все старанно перемішати та заповнити заздалегідь приготовлені стерилізовані банки, які доверху заливаємо маринадом. Процес пастеризації салату триває 15 хвилин, далі вийняті банки потрібно перевернути на кришки та накрити ковдрою до повного вистигання. Приготовлений салат буде відмінним додатком до гарніру, м’ясних чи рибних страв та нагадуватиме зимою про літо, яке обов’язково прийде!