ОСББ отримало понад 12 млн від Фонду енергоефективності — це найбільша виплата у Калуші

11 жовтня цього року було схвалено заявку ОСББ «Незалежність К» на верифікацію першого кроку реалізації заходів програми та виплачено 70% від вартості робіт. Калуське об’єднання співвласників отримало понад 11,9 млн гривень відшкодування. 19 Жовтня, 2022, 19:00 Калуш Переглядів: 441 Вже навесні наступного року планують приступати до енергомодернізації будинку на бульварі Незалежності, 6

Наприкінці 2019 року державний Фонд енергоефективності започаткував програму «Енергодім». Програма спрямована на підтримку енергомодернізації багатоквартирних житлових будинків, у яких створено ОСББ — об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. А саме: Фонд надає гранти — відшкодування частини витрат ОСББ на проведення повного комплексу робіт з енергомодернізації — з виготовлення енергетичного сертифіката, проєктно-кошторисної документації та самих робіт.

За умовами програми «Енергодім» перші 500 ОСББ України — учасники програми — можуть отримати до 70% відшкодування від Фонду. Після 500 заявки умови програми є гіршими: Фонд відшкодовує максимум 50% вартості заходів з енергомодернізації. Ще одна обов’язкова умова — співвласники мають профінансувати щонайменше 20% від вартості проєкту. Станом на 19 жовтня заявки на участь у програмі «Енергодім» подали 898 ОСББ України. У тому числі — і чотири калуські, які увійшли до перших 500 і зможуть утеплити свої будинки за найвигіднішими умовами:

  • ОСББ «Січове 15», яке не лише першим подало заявку в травні 2020 року, але й вже завершило участь у проєкті та отримало від Фонду 4 млн 177 тис. гривень (8 470 гривень за енергетичний сертифікат, 54,2 тис. гривень за проєктно-кошторисну документацію і понад 4,1 млн гривень за самі роботи). Загальна вартість енергомодернізації будинку на вул. Січових Стрільців, 15 становить 5 млн 967 тис. гривень;
  • ОСББ «Незалежність К» на бульварі Незалежності, 4 і 6;
  • ОСББ «Едельвейс-Калуш» на вул. Малицької, 7;
  • ОСББ «Проспект 15А» на проспекті Лесі Українки, 15А.

Раніше йшлося, що торік розпочалися роботи за програмою «Енергодім» у будинку набульварі Незалежності, 4. Зокрема тут утеплили технічний поверх і відремонтували дах, а також поміняли вікна в місцях загального користування, а також вікна у квартирах. Виявили бажання замінити вікна на енергоощадні власники близько 70% квартир у будинку.

Як повідомляє офіційний сайт Фонду енергоефективності, 11 жовтня цього року було схвалено заявку ОСББ «Незалежність К» на верифікацію першого кроку реалізації заходів програми та виплачено 70% від вартості робіт. Калуське об’єднання співвласників отримало понад 11,9 млн гривень відшкодування. Раніше Фонд також виплатив 32,9 тис. гривень за енергетичний сертифікат будинку на бульварі Незалежності, 4 та понад 167,4 тис. гривень — за проєктно-кошторисну документацію.

Таким чином ОСББ «Незалежність К» відшкодували понад 12,1 млн гривень. А загальна вартість запланованих заходів енергомодернізації четвертого будинку — понад 49,6 млн гривень, з яких фонд має відшкодувати майже 34,8 млн гривень.

Як повідомив «Вікнам» депутат Калуської міської ради Петро Білінський, основний етап програми — утеплення зовнішніх стін будинку на бульварі Незалежності, 4 — виконаний на 50%. Зокрема утеплили чотири під’їзди крила будинку з боку бульвару Незалежності. Цю частину робіт також вже подали на верифікацію Фонду енергоефективності та очікують, що до кінця року заявка буде схвалена і ОСББ зможе отримати другий транш виплат від за реалізовані заходи.

За словами Петра Білінського, підрядник вже приступив до утеплення стін другого крила будинку, з боку пошти. Терміни завершення робіт і подання заявки на верифікацію і останній третій транш від Фонду енергоефективності залежатимуть від погоди.

А вже навесні наступного року планують приступати до енергомодернізації будинку на бульварі Незалежності, 6. Тут вартість робіт — понад 40,5 млн гривень. Поки що Фонд енергоефективності відшкодував ОСББ «Незалежність К» за цим будинком 35,7 тис. гривень за енергетичний сертифікат.

За актуальною інформацією програми «Енергодім» ОСББ «Едельвейс-Калуш» отримало від фонду 31,5 тис. гривень відшкодування за енергетичний сертифікат. Загальна вартість утеплення будинку становить близько 12,7 млн гривень. А ОСББ «Проспект 15 А» — 42,7 тис. гривень відшкодування теж за енергетичний сертифікат. Тут повна вартість робіт становить понад 44 млн гривень.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни