Орендна плата за торгові місця на муніципальному ринку Калуша зросте на 25%

25 січня виконавчий комітет Калуської міської ради розглянув і підтримав проєкт рішення «Про встановлення тарифів на оренду та утримання торгових місць на ринку комунального підприємства «Калуський муніципальний ринок».

26 Січня,
2022,
07:00
Калуш

Переглядів: 91


Окремого соціального тарифу для пенсіонерів, які торгують товарами, які були у вжитку, не передбачили

Нагадаємо, востаннє тарифи на послуги оренди місць  на КП «Калуський муніципальний ринок» переглядали у березні минулого  року і у дію вони вступили з 1 квітня 2021 року, інформують “Вікна”.

Повідомлення про намір підвищити плату за оренду торгових місць комунального підприємства оприлюднили ще не початку грудня. Його розглядали за процедурою регуляторного акту. Зокрема, громадяни мали можливість подавати свої зауваження і пропозиції до 10 січня. Крім того, як повідомив на засіданні виконкому начальник управління економічного розвитку Юрій Соколовський, також зверталися до Антимонопольного комітету й отримали звідти відповідь, що проєкт рішення не вимагає погодження.

Необхідність підвищення тарифів на оренду торгових місць пояснюють зростанням витрат комунального підприємства, які не відшкодовуються у повному обсязі діючими тарифами. Зокрема, ростом мінімальної заробітної плати (6500 гривень із 1 січня 2022 року і 6700 гривень — з 1 жовтня 2022 року) суттєвим ростом тарифів на комунальні послуги, електроенергію, подорожчанням послуг охорони та санепіднагляду. У нових тарифах закладено рентабельність на рівні 10%. За словами Юрія Соколовського, управління проаналізувало тарифи на інших ринках Калуша і вони становлять 9-15 гривень за квадратний метр залежно від місця розташування ринку. На муніципальному ринку зараз тариф становить 8 гривень за квадратний метр, а після підвищення він зросте на 25% і становитиме 10 гривень за квадратний метр.

Тарифи на місця на муніципальному ринку зростають так:

  • Торгівля з автомобіля (15 кв. метрів) — з 120 до 150 гривень на день;
  • Торгівля з автомобіля (20 кв. метрів) — з 160 до 200 гривень на день;
  • Торгівля сільськогосподарською продукцією власного виробництва (молоко, овочі, фрукти) (0,7 кв. метрів) — з 5,50 до 7 гривень на день;
  • Оренда павільйонів та кіосків для торгівлі (1 кв. метр) — з 8 до 10 гривень на день;
  • Торгівля товарами в тому числі такими, що були у вжитку (1 кв. метр) — з 8 до 10 гривень на день.

Раніше також було встановлено окремий соціальний тариф для торгівлі, що здійснюється пенсіонерами, які реалізують власні товари, що були у вжитку на вул. Драгоманова — 2 гривні за квадратний метр. Цього разу окремих тарифів на торгівлю, що здійснюється пенсіонерами, які реалізують власні товари, що були у вжитку, не передбачено.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни