ОПЕРАТИВНО ПРО ГОЛОВНЕ на 14:00 (9 березня) – Новини Івано-Франківська

Актуальна інформація від міського голови Руслана Марцінківа станом на 9 березня:

 

Щойно завантажили машини з волонтеркою, які поїдуть на Суми. А вчора передали нашим військовим декілька тепловізорів та бронежилети. Дякую всім небайдужим з нашого міста та з-за кордону, завдяки яким ця допомога стала можливою та водіям, які зголосилися везти вантажі.

 

Наші евакуаційні автобуси доїхали до Києва та інших міст. Мій заступник Микола Вітенко, що супроводжує цей рейс, каже, що вдалося вивезти людей зокрема з Ірпеня та Бучі. Три автобуси уже повертаються до Івано-Франківська. Будемо продовжувати евакуйовувати людей з гарячих точок в такий спосіб. 

 

Вчора прийшло дуже багато добровольців, щоб їхати захищати Київ. Частину з них вже відправили до столиці. Але наголошу, що для цього дуже бажано мати хоча б мінімальний досвід (або медичний, або військовий). Дякую, франківці, ми показуємо, що готові до захисту нашої держави. Низько вклоняюся всім захисникам та добровольцям.

 

На вчорашній вечір уже 5100 людей зареєструвалися в Івано-Франківську як внутрішньо переміщені особи. Нагадую, що всім евакуйованим особам треба обов’язково реєструватися у Центрах надання адміністративних послуг.

 

Нагадаю, що переселенці, які мають намір залишитися у нашому місті чи області, і зараз у пошуках роботи, можуть влаштовуватися на наші комунальні підприємства. Звертатися в Івано-Франківський центр зайнятості. Обласний: вул. Деповська, 89 : 0342 75 56 14; міський: вул. Набережна ім. Василя Стефаника, 34-Б : 0342 547 268.

 

Також формується список вільних площ, для розміщення підприємств, що тимчасово евакуйовані з територій, де ведуться бойові дії. Про наявні комунікації та можливості для ведення бізнесу повідомляйте за телефоном до моєї заступниці Вікторії Сусаніної 096 495 87 80.

 

 

Вчора до Франківська навідався мер Канн Давид Ліснар. Не побоявся та приїхав особисто, щоб запропонувати допомогу. Тепер очікуємо гуманітарний вантаж від мерів міст Франції. Весь світ об’єднується у підтримці нашій державі. Та попри неспокійний час, Франція не стоїть осторонь. Дякуємо.

 

Маю пряму погрозу до всіх власників готелів, хостелів, квартир: не мародерствуйте на людях! Маємо сьогодні не один факт, коли колосально піднімають ціни на житло. У Франківську немає війни, але якщо не встоїть Київ, Чернігів, Харків, інші міста – війна буде тут. Тому не мародерствуйте! Будемо жорстко реагувати на такі факти. І закликаю людей до публічного осуду. У країні, де війна, наживатися на своїх же громадянах неприйнятно!

 

Нашим військовим допомагаємо централізовано. Особливо потребуємо військової амуніції. Є певні здобутки, які відправляємо в першу чергу на передову. Нагадаю контакт для волонтерів з-за кордону: 099 06 18 327

 

Інфраструктура працює. Звісно, не проводяться ремонти дворів чи доріг, які ми планували в час війни…але проводимо аварійні роботи, латаємо ями, щоб забезпечувати проїзд.

 

Життя триває і необхідно відновлювати та налагоджувати роботу всіх магазинів та підприємств. Бо це – хребет економіки. Так люди зможуть отримувати зарплати та підтримувати ЗСУ. Тож виходьте на роботу, але не підіймайте ціни! А також продумайте відхід до укриття у разі повітряної тривоги.

 

 

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни