Оперативні новини станом на 12:00 (1 квітня 2022) від міського голови Руслана Марцінківа: – Новини Івано-Франківська

Оперативні новини станом на 12:00 (1 квітня 2022) від міського голови Руслана Марцінківа:

Для Івано-Франківської громади ця ніч пройшла спокійно. Маємо подякувати бійцям Збройних сил та всім, хто боронить нашу державу.

Вчора поховали Героя Юрія Чопика. На жаль маємо втрати, на війні втрачаємо найкращих.. Хочу нагадати, що з 2014 року місто виплачує 100 тис грн одноразової допомоги родинам загиблих. Такі виплат отримають звісно й родини загиблих новітньої війни. Також найближчим часом для таких сімей будуть діяти й інші звичні програми:
100% компенсація пільг за житлово-комунальних послуг
щомісячні виплати у розмірі прожиткового мінімуму.

Також думаємо про своїх. Працюємо над тим, щоб якось соціально допомогти нашим людям “золотого віку”. Відновлюємо програму допомоги. людям віком 75+ та 90+. Також буде реалізовуватись програма для людей пенсійного і золотого віку – будемо допомагати до Дня народження. Адже, розумію, що їм зараз важко. Крім того, опрацьовуємо питання допомоги батькам на дітей до 12 років.

Ще мав зустріч з представниками ООН. Спільно з ними опрацьовуємо питання щодо виплати допомоги ВПО. Орієнтовно це 2200 гривень впродовж 3 місяців.

Від сьогодні розпочалась онлайн-реєстрація до 1 класів та у дитячі садочки. Вона триватиме два місяці та закінчиться 31 травня. Це буде перша хвиля зарахування. У школи реєстрація відбуватиметься на сайті school.bloqly.com, а в садочки – на sadok.bloqly.com

Нагадаю з початку цього тижня приймаємо заяви на відшкодування за оплату послуг ЖКГ. Зокрема це стосується людей, які прихистили переселенців у себе БЕЗКОШТОВНО. Вже отримали понад 300 заявок. Заяви з підтверджуючими документами треба нести у ЦНАП. Звернутися за виплатою має виключно власник або співвласник житла.

Також хочу нагадати, держава виплачуватиме 2000 грн переселенцям про це повідомляє видання thekiev.city. Вже скоро така функція буде у Дії, а після цього – у ЦНАПах. Так само можна буде отримати по 3000 гривень на дитину або людину з інвалідністю. Якщо заявка буде подана до 14 квітня, то кошти будуть зараховані і за березень, і за квітень у кінці квітня. Детальніше про всі виплати для ВПО знайдете у статті на моєму сайті: https://www.oper-info.if.ua/posts/23

Нагадую, у місті відновлені курси з домедичної підготовки. Здобувайте ці корисні знання, особливо у час війни. Тут вчать надавати першу допомогу, зупиняти кровотечу, робити штучний масаж серця дорослим і дітям. Заняття проводять інструктори на базі 4-х ліцеїв міста. У понеділок в ліцеї №22, у вівторок в ліцеї №11, у середу в початковій школі №9 та четвер у ліцеї №18. Початок о 12:00. Записуйтесь та попередньо реєструйтеся за посиланням: https://bit.ly/3qKGL0z.

Ми відновили навчальні стрільби. Вчора відбулися вже перші заняття. А загалом зареєструвалися 3200 осіб. Зокрема 2900 з них – жінки. Зрозуміло що наші чоловіки у ЗСУ або у теробороні. А жінки хочуть навчитися стріляти. Це дуже добре. Ще до початку повномасштабної війни починали цю справу. Зараз важливо, щоб в них взяли участь жінки. Навчання проводимо щодня о 16 годині, крім суботи та неділі. Є чотири локації: Ліцеї 18, 20, Микитинецькому та СДЮШОР №1. Реєструйтеся і ви!

У Франківську проводимо ознайомчі екскурсії містом для внутрішньо переміщених осіб. Темою першої екскурсії обрали Історичний центр Станіславова – Івано-Франківська. Це нагода для гостей Франківська ознайомитись з історією міста. Реєструйтеся за посиланням: https://bit.ly/38fj5v7
А ще щоденно проходять екскурсії управління туризму і промоції. На сторінці Visit.frankivsk у ФБ можете знайти щоденні анонси екскурсій.

Також для внутрішньо переміщених осіб в місті проводимо курси з вивчення української мови. Безкоштовні лекції проводять на базах 5,7,18 та 22 ліцеїв. Відвідувати їх можуть усі, хто хоче перейти на українську і потребує практики спілкування. Реєструйтеся за посиланням: https://cutt.ly/ADb57aM.

Завтра біля стадіону “Рух” (вул. Чорновола 128) відбудеться ярмарок. Приходьте з 10 до 16 години. Можна буде поторгувати і закупитися!

Багато розмов про світломаскувальний режим та комендантську годину. Я хочу ще раз нагадати, ми маємо дотримуватися цих визначених вказівок без обговорень. Якщо визначений час початку 22 година – то так і має бути! Я звертаюсь до всіх – вимикайте світло в цей час і після 22 години не ходіть вулицями.

Звертаюся до всіх з подякою. Найбільше хочеться подякувати усім, хто пішов служити, бере активну участь, їдуть обороняти столицю, у Карпатську Січ,
Загалом дякую всім хто допомагає, волонтерить, комунальникам. Всім хто робить свій внесок у нашу спільну перемогу.

Ми переможемо! Слава ЗСУ! Слава Україні!

Оперативні новини станом на 12:00 (1 квітня 2022) від міського голови Руслана Марцінківа:

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни