Омбудсмен про відео з “розстріляними полоненими”: Військовий злочин Росії – Новини України

Омбудсмен про відео з "розстріляними полоненими": Військовий злочин Росії - Новини України

Фото: facebook.com/dmytro.lubinets

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубинець прокоментував відео, на якому російський військовий під час здачі в полон відкрив вогонь по бійцях ЗСУ, в результаті загинули інші російські окупанти. Омбудсмен зазначив, що, скориставшись інсценуванням здачі в полон, росіяни скоїли військовий злочин – відкрили вогонь по військових ЗСУ. Про це Лубинець написав у Telegram.

– У такому разі російські військовослужбовці не можуть вважатися військовополоненими, а є провідними бій і такими, що здійснюють віроломство. Вогонь у відповідь не є військовим злочином. Навпаки, ті, хто хоче скористатися захистом міжнародного права для вбивства, мають бути покарані. “Єдиною причиною загибелі російських військовослужбовців на території України є злочинна політика Російської Федерації, яка розпочала необґрунтовану геноцидну війну проти українського народу”, – запевнив він.

Раніше в Росії звернулися до міжнародних організацій через публікацію в телеграм-каналах відео, на яких, за твердженням РФ, українські військові нібито вбивають російських полонених. На кадрах видно, як під час здачі в полон російський солдат відкриває вогонь по бійцям ЗСУ, а ті вимушено відкривають вогонь у відповідь.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни