Ольга Харлан отримала від МОК автоматичну кваліфікацію на Олімпіаду

Українська фехтувальниця Ольга Харлан, яку дискваліфікували на чемпіонаті світу в Італії за відмову потиснути руку росіянці, отримала автоматичний допуск до Олімпійських ігор 2024 в Парижі. 28 Липня, 2023, 19:50 Україна Переглядів: 429 Після дискваліфікації шанси на виборювання олімпійської ліцензії для Ольги Харлан дорівнювали нулю Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це йдеться в листі Ользі Харлан від президента Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха, який оприлюднив міністр молоді і спорту України Вадим Гутцайт у Facebook.

“Враховуючи вашу унікальну ситуацію, Міжнародний олімпійський комітет забронює для вас додаткове місце на Олімпійських іграх 2024 в Парижі на випадок, якщо вам не вдасться кваліфікуватися на змагання у період, що лишився попереду. Ми робимо цей унікальний виняток також через те, що процедури, які тривають, ніяк не компенсують кваліфікаційні бали, які ви втратили через дискваліфікацію”, — йдеться в листі.

Також, за словами міністра Вадима Гутцайта, “триває робота по зняттю “чорної картки” для подальших змагань Ольги та недопущенню аналогічних ситуацій в інших видах спорту”.

Як відомо, на чемпіонаті світу, де Харлан дискваліфікували після першої ж зустрічі, окрім медалей, розігрувались ліцензії для участі в Олімпіаді-2024.

Оскільки “чорна картка” означала автоматичне відсторонення від командного турніру, то й шанси на виборювання олімпійської ліцензії для Ольги Харлан дорівнювали нулю.

Раніше йшлося, що Ольгу Харлан зняли з чемпіонату світу з фехтування після відмови “привітати” суперницю з Росії.

Україна попереджала Міжнародну федерацію фехтування про відмову від рукостискання з атлетами з Росії, але 26 липня FIE скасувала можливість обійтися лише дотиком зброєю, а вже наступного дня на чемпіонаті в Мілані українку Ольгу Харлан дискваліфікували після провокації росіянки Анни Смірнової.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни