Олексій Данілов запропонував 12 кроків деокупації Криму

Секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олексій Данілов у неділю, 2 квітня, оприлюднив 12 кроків деокупації Криму. 02 Квітня, 2023, 13:30 Україна Переглядів: 202 Данілов пропонує встановити в Криму пам’ятника “русский военный корабль идёт …”. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це на Facebook-сторінці написав Секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олексій Данілов, інформують “Вікна”.

“Російський гауляйтерський непотріб у тимчасовому окупованому Криму щось занадто розійшовся в істеричному z-припадку — то збираючись захопити Київ або Одесу, то впадаючи в совковий маразм відродження “кримського смершу”. Для цього московського сміття хочу дохідливо намалювати поки що широкими мазками, як Україна буде деокуповувати Крим, де вони та їм подібні будуть цілями номер один — щоб назавжди відбити будь-кому бажання навіть дивитися в бік Московії або відкривати рота, перед тим гарно не подумавши, коментуючи щось пов‘язане з Україною”, — написав Данілов у Фейсбуці.

Данілов заявив, що йдеться про наступні 12 пунктів:

 • На суспільне обговорення буде винесено питання щодо проєкту та місця розташування в Криму пам’ятника “русский военный корабль идёт …”.
 • Крім кримінального переслідування за колабораціонізм і держзраду розробляється люстраційний механізм персональної оцінки. Ним, зокрема, визначається рівень відповідальності та ступінь залучення конкретних осіб, громадян України, жителів Криму до підтримки діяльності окупаційних адміністрацій. Передбачається, зокрема, обмеження прав участі у виборах – обирати і бути обраними.
 • Стосовно державних службовців, суддів, прокурорів, працівників правоохороних органів та інших категорій осіб, які станом на 2014 рік були у штаті органів влади України, МВС, СБУ, МОУ та ін., а після лютого 2014 року працювали в російських окупаційних структурах, українські суди визначать, чи підлягають вони кримінальній відповідальності. Але якщо не підлягають, вони позбавляються державних пенсій в тому числі із забороною подальшого працевлаштування на роботу в держорганах і органах місцевого самоврядування України.
 • Росія або інше формування, яке буде претендувати на правонаступництво, забезпечує безумовну і повну видачу всіх підозрюваних у державній зраді та в інших кримінальних злочинах осіб, як громадян України, так і громадян Росїї, причетних до воєнних злочинів.
 • Пропагандисти, які сприяли окупації, мілітаризації дитячого виховання та розпалюванню ворожнечі проти України українців, кримських татар та інших національностей, — група особливої уваги, злочини яких будуть розслідувані українськими, а за необхідності міжнародними правоохоронними структурами.
 • ГромадяниРФ, які незаконно приїхали проживати на Кримському півострові після лютого 2014 року, мають негайно залишити територію України у визначений законом термін.
 • Правочини, вчинені не за українським законодавством після лютого 2014 року, в тому числі щодо нерухомого майна, визнаются нікчемними.
 • Транспортний перехід у місті Керч Автономної Республіки Крим демонтується з метою забезпечення повної свободи мореплавства в рамках програми відшкодування збитків.
 • Реалізується комплексна програма “Детоксикація” — нейтралізація наслідків багаторічної дії російської пропаганди на суспільну свідомість частини населення півострова.
 • Створення документальної бази фактів російських злочинів проти українських громадян, які чинили спротив окупації. Відновлення в правах українських та кримськотатарських активістів.
 • Негайне звільнення всіх громадян України, кримських татар, українців, які були переслідувані РФ за політично вмотивованими ознаками з 2014 року з відшкодуванням завданих моральних збитків.
 • Так званий “город русской славы” перейменовується в “Об‘єкт № 6”. Верховна Рада України пізніше приймає рішення про нову назву міста.

“Деталізована і юридично вивірена програма розробляєтся Апаратом РНБО України із залученням широкого кола фахівців та експертів, що буде відображено в новій редакції Стратегії деокупації Криму.Крим — це Україна!” — написав Данілов.

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни