Олег Савка: без перегляду тарифу “Карпатнафтохіму” буде не 75, а 72-73 гривні — перемога, яка нікого не влаштує

За словами керуючого справами виконкому Олега Савки, він теж хоче менше платити за воду, але озвучив побоювання щодо нового розрахунку тарифів, адже вартість електроенергії зараз вища, ніж закладали у тарифі. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 22 Січня, 2025, 16:00 Калуш Переглядів: 992 Олег Савка зазначив, що підвищення тарифів у будь-якому разі було б. Фото: скрін із відео Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Керуючий справами виконавчого комітету Калуської міської ради Олег Савка 21 січня в ефірі РАІ зупинився на громадських слуханнях щодо тарифів на водопостачання і водовідведення у Калуші та їхніх наслідках.

Слухання, нагадаємо, відбулися 18 січня і переважна більшість учасників проголосувала за скасування тарифів, які для комунального підприємства «Калуська енергетична компанія» на 2025 рік встановив виконком. Відповідальним за організацію і проведення громадських слухань був Олег Савка.

За словами керуючого справами, його як мешканця Калуша і споживача комунальних послуг, продуктів, ліків тощо болить зростання цін і тарифів. Це гнітить людей, зявляються дискомфорт, незадоволення, а потім і агресія.

«Знайшли одну річ, на яку все (невдоволення. — Ред.) спрямувалося. Нам ініціативна група, яка це питання (тарифів на воду. — Ред.) піднімала і вивчала, запропонувала таку форму, як громадські слухання, щоб почути думку громади», — пояснив Олег Савка.

За його словами, громадські слухання, на відміну від місцевого референдуму, коли люди лише голосують, дещо інше — це обговорення, коли люди приходять в кількості посадкових місць у залі, дискутують, більшістю приймають рішення і дають рекомендації, висновки, вимоги голові, раді, виконкому державним органам тощо.

«Тут вийшло так, що з 450 місць, які є в нашому палаці культури «Юність», прийшло 1400 людей. Навіть стоячи не вміщалися, навіть у фоє не вміщалися, велика черга була на вулиці. Ми зрозуміли, що цей формат не підходить. Це був мініреферендум, люди просто голосували і йшли, нічого не слухали й не спілкувалися», — зазначив керуючий справами виконкому.

Олег Савка поставив під сумнів обраний інструмент вивчення громадської думки, бо могла бути тривога чи учасники слухань, серед яких було багато людей похилого віку, могли, за його словами, постраждати у тисняві.

Як зазначив посадовець, він розуміє, чому підвищуються тарифи на водопостачання і водовідведення. Адже втричі подорожчало очищення стоків, а у міста немає своїх очисних, тому змушені користуватися послугами підприємства, яке не веде нормальної господарської діяльності. Підвищення тарифів у будь-якому разі було б, оскільки ростуть зарплати, дорожчає електроенергія, але без підвищення тарифу на очищення стоків воно б не було таким значним, — зазначив Олег Савка.

За словами керуючого справами, якби громадськість була б такою ж активною у розв’язанні питання «Карпатнафтохіму», щоб це підприємство запрацювало, то складник очищення стоків у тарифі на водовідведення був би меншим. А податками від цього підприємства можна було б перекрити різницю у тарифах або зробити місцеву субсидію.

«Тут наші активісти не проявляють інтересу», — сказав Олег Савка.

Як відомо, за результатами слухань робоча група спільно з ініціативною групою залучатимуть аудиторську організацію для перегляду тарифу. Але, як зазначив посадовець, без перегляду тарифу «Карпатнафтохіму» з 75 гривень (вартість кубометра водопостачання і водовідведення з 1 січня 2025 року. — Ред.) буде 72-73 гривні, і це буде перемогою, яка нікого не влаштує.

Окрім того, перевірять інформацію, яку ініціативна група озвучила на громадських слуханнях.

«Я не вірю тим звинуваченням, але я не маю доказів. Їх треба перевірити», — зазначив Олег Савка.

За словами керуючого справами виконкому, він теж хоче менше платити за воду, але озвучив побоювання щодо нового розрахунку тарифів, адже вартість електроенергії зараз вища, ніж закладали у тарифі.

Також посадовець повідомив, що депутати, можливо, з 1 січня призупинять тариф 75 гривень на час проведення перевірки. Міська влада обговорювала, звідки взяти гроші для компенсації різниці у тарифах. За словами Олега Савки, видатки на допомогу ЗСУ, соціальний захист, освіту і культуру є недоторканими. Не виключено, що гроші братимуть з премій і надбавок.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни