Окупанти знищили найбільшу птахофабрику Бахматюка: від спраги та голоду загинуло 4,4 млн курей

Через дії окупантів фабрика, що була ключовим для Херсонщини виробництвом,  розграбована і зруйнована. Через смерть 4,4 млн птахів ситуація в регіоні кваліфікується правоохоронними органами як екоцид, здійснений окупантами. 16 Грудня, 2022, 16:30 Україна Переглядів: 378 Ілюстроване фото. Фінансові втрати агрохолдингу внаслідок російської агресії оцінюються приблизно в 12 млрд гривень

На початку березня 2022 року через окупацію частини території України російськими загарбниками найбільша в Європі птахофабрика “Чорнобаївська”, ключове підприємство для Херсонської області, залишилася без електропостачання, без можливості годувати птицю, підвозити працівників до робочих місць та вивозити готову продукцію.

Від спраги та голоду загинуло близько 4,4 млн курей.

Частину готової продукції та курей попри обстріли на початку наступу окупантів вдалося роздати місцевому населенню, але більша частина птахів загинула через неможливість її годування. Загибель такої великої кількості птиці без можливості утилізації — це надзвичайна подія, фактично екологічне лихо. Це питання стало настільки критичним, що окремо підіймалося на засіданні Генасамблеї ООН, повідомляють “Вікна” з посиланням на “UkrLandFarming” підприємця з Івано-Франківська Олега Бахматюка.

Після окупації фабрику, що до початку широкомасштабної агресії відігравала значну роль в економічному житті Херсонщини, було пограбовано російськими окупантами. Вивезене все цінне. Все, що не могли вивезти, — пошкодили або знищили. Загальні фінансові втрати агрохолдингу внаслідок російської агресії на поточний момент оцінюються приблизно в 12 млрд грн, або 330 млн доларів США. В тому числі втрати від загибелі птиці складають близько 0,7 млрд грн, або 20 млн доларів. Втрачений дохід від не знесених яєць склав близько 5,8 млрд гривень, або 160 млн доларів. Понівечене і вкрадене обладнання на суму близько 5,5 млрд грн, або 150 млн доларів.

Крім того, фактичне знищення ключового для галузі виробництва призвело до нестачі курячих яєць в Україні. Пропозиція на ринку суттєво зменшилась, а ціни — виросли. Птахофабрика “Чорнобаївська” було одним з найбільших і найсучасніших виробництв в Європі. Втрата такого підприємства — втрата не тільки для виробника. Це втрата для мільйонів споживачів в Україні, адже пропозиція яйця курячого як одного з найдоступніших і найякісніших харчових продуктів суттєво знизилась.

Прокурори Херсонської обласної прокуратури наразі здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом масового знищення об’єктів тваринного світу, що може спричинити екологічну катастрофу (ст. 441 КК України — екоцид), внаслідок збройної агресії рф проти України та масового обстрілу ворожими військами смт Чорнобаївка.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни